مایع دستشویی بهتر است یا صابون

view

انجمن غذا و دارویی امریکا از تولید کنندگان مایع های دستشویی خواسته تا ادعای خود را مبنی بر تاثیرگذار بودن این مواد شوینده، اثبات نمایند.

آیا استفاده آب و صابون ساده برای شستن دست ها، بهداشتی تر نیست؟

مایع های دستشویی نوعی ژل الکلی هستند که به منظور از بین رفتن میکروبهای دست استفاده می شوند. انجمن غذا داروی امریکا از تولیدکنندگان این محصولات خواسته است تا بی ضرر بودن و کارایی محصولات خود را اثبات نمایند.

انجمن غذا و داروی امریکا از تولیدکنندگان درخواست نموده تا اطلاعات بیشتری در خصوص سه ماده ی فعال بکار رفته در 90 درصد مایع های دستشویی موجود در بازار ارایه دهند: اتیل الکل (اتانول)، ایزیروپیل الکل و بنزوالکونیوم کلراید.

هدف انجمن غذا و داروی امریکا جمع آوری مایع های دستشویی از بازار نیست بلکه بدنبال انجام تحقیقات بیشتر در خصوص اثرگذاری و ایمنی مایع های دستشویی است.

این آژانس بدنبال شواهدی مبنی بر بی خطر بودن مایع های دستشویی الکی است. امروزه مصرف مایع های دستشویی فراگیر شده است: از سال 2009 که مایع های دستشویی وارد بازار شده اند، استفاده ی فراگیری داشته اند.

از هواپیما تا مغازه ها، همه به جای استفاده از صابودن از مایع دستشویی استفاده می کنند. استفاده از مایع دستشویی بجای صابون در مکان های عمومی می تواند ایمن تر باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده به افراد توصیه می کند تا بجای استفاده ی مداوم از مایع دستشویی از صابون ساده و آب گرم استفاده نمایند.

استفاده از مایع دستشویی نباید جای صابون را بگیرد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید