محدودکردن مصرف نمک، باعث مرگ می شود؟

view

همیشه شنیده ایم که مصرف بیش از اندازه ی نمک ضررهای فراوانی برای سلامتمان به همراه خواهد داشت. اما اکنون محققان دریافته اند که سطح پایینی از کلراید در بدن که یکی از اجزای تشکیل دهنده ی نمک است می تواند باعث افزایش احتمال بروز عارضه های قلبی در افراد با فشار خون بالا گردد و همچنین می تواند همراه با افزایش احتمال بروز مرگ و میر باشد.

 دانشمندان دانشگاه گلاسکو اسکاتلند به بررسی داده های جمع آوری شده از 13000 بیمار با فشار خون بالا در طی 35 سال پرداختند. سوابق پزشکی این افراد بین سالهای 1970 تا 2011 مورد ارزیابی قرار گرفت. نتایج این مطالعه حاکی از آن بوده است در افرادیکه از سطح پایین کلراید برخوردار بودند، 20 درصد احتمال بروز مرگ بیشتر از افرادی بود که از سطح بالاتری از کلراید برخوردار بودند.

عوارض سطح بالای سدیم در بدن

 سطح بالای سدیم موجود در نمک باعث افزایش سطح فشار خون افراد می گردد.

عوارض مصرف بیش از حد نمک

 مصرف بیش از حد نمک همچنین باعث بروز سکته ی مغزی، عارضه های قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده و همچنین عارضه های کلیوی می گردد. یک قاشق چایخوری نمک حاوی 2325 میلی گرم سدیم می باشد؛ که این میزان از میزان توصیه شده که حدود 2300 میلی گرم در روز برای افراد زیر 50 سال و 1500 میلی گرم در روز برای افراد نیازمند پتاسیم بیشتر است.

تاثیر کلر در فیزیولوژی بدن

محققان بر این باورند که بررسی سطح کلر بدن می تواند به روند درمان بیماران کمک نماید. نتایج تحقیقات نشان داده اند اگر چه مصرف بیش از حد نمک همراه با مضرات فراوانی برای سلامت انسان است اما نباید از این نکته غافل شویم که کلراید موجود در نمک یک فاکتور مستقل در جهت کاهش بروز خطر مرگ و میر در انسان می باشد.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید