مسمومیت الکلی Alcohol Intoxication Deasease

view

علاِیم مسمومیت الکلی

 

 • پریشان حالی
 • مشکل راه رفتن
 • دوبینی(بدون پوشاندن یک چشم)
 • از دست دادن تعادل
 • نشت و یا بی اختیاری مدفوع
 • اختلالات حافظه
 • نشت ادرار(بی اختیاری)
 • بریده بریده صحبت کردن
 • خُروپُف
 • از دست دادن هماهنگی
 • راه رفتن غیر طبیعی
 • سرگیجه
 • قضاوت نادرست
 • حرکات ناگهانی چشم ها

درباره مسمومیت الکلی

مسمومیت با الکل پس از مصرف الکل به اندازه ای که باعث تغییر رفتار و اختلال توانایی های جسمی و روانی شود، اتفاق می افتد. اگر غلظت الکل خون (BAC) 0.08، باشد، شما از نظر قانونی مست هستید. بسته به میزان وزن ، بسیاری از افراد دارای 0.08 BAC میشوند پس از 2 تا 3 نوشیدنی در 1 ساعت. واکنش به الکل از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی ممکن است با مصرف الکل کمتری مست شوند. آن به چگونگی جذب و دفع بدن بستگی دارد. مسمومیت با الکل زمانی اتفاق می افتد که شما مقدار زیادی الکل را در مدت زمان کوتاهی بنوشید. این مسیله تهدید کننده زندگی است و نیاز به مراقبت های پزشکی اورژانسی دارد. اغلب موارد نوشیدن شراب علت مسمومیت با الکل است.

آیا میدانید

آیا می دانید غلظت الکل خون (BAC) حتی پس از قطع مصرف الکل، همچنان به افزایش خود ادامه میدهد. بدن بالغین می تواند تنها یک نوشیدنی در ساعت را پردازش کند. الکل هر سال باعث آسیب از طریق مسمومیت و یا حوادث به حدود 600،000 دانشجو میشود. الکل در سراسر جهان بیشتر از ایدز، سل، یا خشونت باعث مرگ افراد میشود.

خود مراقبتی در مسمومیت الکلی

درخواست کمک پزشکی اورژانسی کنید اگر شک به مسمومیت الکلی کسی دارید.الکل را از آن فرد دور کنید. اجازه رانندگی به آن شخص ندهید. شخص را در مکان امنی قرار دهید که در معرض افتادن و یا خطر نباشد. برای اشخاصی که دچار استفراغ هستند شخص را به پهلو قرار دهید، مطمین شوید که می توانید به آسانی با صحبت کردن و تکان دادن آرام، شخص را بیدار کنید. مطمین شوید که کسی در کنار شخص می ماند تا وضعیت او بهتر شود. از خوردن قهوه و یا دوش آب سرد، که اثر کمی دارند جلوگیری کنید.

پزشک چگونه مسمومیت الکلی را تشخیص میدهد

معاینه فیزیکی ممکن است برای تشخیص مسمومیت با الکل یا رد کردن شرایط دیگر که ممکن است از آن تقلید کنند به اندازه کافی مفید باشد. اندازه گیری غلظت الکل در تنفس، ادرار یا خون نیز میزان الکل خون را فراهم می کند.

عوامل خطر ابتلا به مسمومیت الکلی

تجربه مصرف مشروبات الکلی، ژنتیک، جنس زن، سن، وزن، ترکیب بدن، خستگی، استرس

درمان مسمومیت الکلی

هیچ درمان برای برگرداندن مسمومیت با الکل وجود ندارد. با این حال، برای مسمومیت شدید الکل، شما ممکن است : تزریق داخل وریدی (IV) ، مایعات همراه با ویتامین B کمپلکس برای کم آبی بدن یک لوله تنفسی پیگیری برای نظارت بر بهبود تا زمانیکه BAC کاهش یابد.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

استفراغ در حالت مستی رایج است، اما اگر استفراغ بیشتر از یکبار اتفاق بیفتد و فرد به آسانی قادر به بیان احساس و تفکرش نباشد، او را به اورژانس منتقل کنید، با اورژانس تماس بگیرید اگر شخص از خواب بیدار نشود، تنفس بسیار کند و یا تنفس منقطع داشته باشد، دچار تشنج شود، پوست بسیار کم رنگ یا آبی ، و یا پوست سرد. همین کار را انجام دهید اگر هرگونه شکی در مورد وضعیت فرد وجود دارد.

انتظار میرود در مسمومیت الکلی

بلافاصله پس از اینکه شما الکل می نوشید، BAC خون به شدت بالا می رود و ممکن است باعث احساس لذت، آرامش، و اجتماع پذیری بیشتری شود. اما با نوشیدن بیشتر، رفتار های متفاوتی ایجاد میشود. برخی از افراد پر جنب و جوش تر هستند. و برخی عصبانی و یا تهاجمی میشوند. به طور کلی، اوج اثرات جسمی و روانی حدود 45 تا 90 دقیقه بعد از توقف آشامیدن رخ میدهد. BAC سپس به سرعت کاهش می یابد، و سپس به آرامی کاهش می یابد تا زمانی که الکل به طور کامل پس از چند ساعت بدن را ترک کند. دقیقا زمانی که این اتفاق می افتد بستگی به میزان نوشیدن الکل دارد.

میزان ابتلا به مسمومیت الکلی

درحدود دو نفر از هر سه بزرگسال آمریکایی مشروبات الکلی می نوشند. نزدیک به 17.6 میلیون از آنها مشکلاتی با الکل یا مواد الکلی دارند.

حقایقی درمورد مسمومیت الکلی

مشروب شامل 0.5 اونس اتانول هستند.این چیزی است که در 12 اونس آبجو به طور منظم، 5 اونس شراب، و 1.5 اونس 80 ضد روح مقطر وجود دارد.

عوامل تشدید کننده مسمومیت الکلی

خوردن مواد غذایی کمی قبل از نوشیدن الکل، مصرف مواد مخدر دیگر، نوشیدن سریع تر، و نوشیدن نوشیدنی های قوی تر.
منبع: Webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید