مصرف دو هفته میوه و سبزی برای غلبه بر افسردگی

view
اما آیا تاثیر این دسته از مواد غذایی تنها به همین مورد محدود می شود؟ آیا می توان از میوه و سبزی به عنوان عنصری مهم در بهبود وضعیت روحی یاد کرد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا زندگی، بدون شک میوه و سبزی یکی از اساسی ترین بخش های سبد غذایی است، خوراکی هایی که اگر به اندازه و درست مصرف شوند می توانند مانع از بروز بسیاری از بیماری ها شوند. با این حال، نقش محوری میوه و سبزی منحصر به اثرات جسمانی نیست. دانشمندان در آخرین تحقیقات خود دریافته اند، میوه و سبزی به شکلی شگفت انگیز در بهبود حال روحی و سرخوشی انسان اثرگذار است.

بر این اساس، کافی است تنها و تنها دو هفته به شکل مرتب مصرف انواع میوه ها و سبزیجات را در برنامه روزانه خود قرار دهید. پس از گذشت 14 روز خواهید دید که میزان بیشتری از نشاط و انگیزه را در زندگی تجربه می کنید. در واقع، گنجاندن مقداری معادل دو فنجان میوه و سبزی در برنامه غذایی می تواند تا حد بسیاری شادابی و نشاط را به شما منتقل کند.

نصف یک گریپ فروت یا یک پرتغال بزرگ به علاوه فنجانی بزرگ از سبزیجاتی مانند سیب زمینی شیرین، فلل، انواع کلم و کاهو در کنار دیگر سبزی های موجود می تواند ظرف 14 روز تغییری اساسی در وضعیت روحی شما ایجاد کند. افزون بر این، کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری هایی هم چون: چاقی، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی، سکته و سرطان از دیگر منافع مصرف این گروه از خوراکی ها است که به سادگی نمی توان از کنار آن گذشت.

بنابراین، اگر می خواهید حالی خوش تر، انگیزه و شوری بیشتر برای زندگی داشته باشید و به سرعت برابر مشکلات دچار افسردگی نشوید، مصرف میوه و سبزیجات را جدی بگیرید؛ راهی ساده و کم هزینه با اثربخشی تضمینی.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید