مواجهه با چه مواردی باعث افزایش بروز سرطان می شود؟

view

مصرف شیرین کننده های مصنوعی و ابتلا به سرطان

 بر خلاف تمام حرف و حدیث هایی که پیرامون مصرف شکر مصنوعی وجود دارد، تاکنون هیچ دلیل محکمی در این باره که مصرف شکر می تواند باعث بروز سرطان گردد، وجود ندارد.

اگر چه مصرف ساکارین در موش باعث بروز سرطان می شود اما با توجه به تفاوت واکنش بدن موشها، این حالت با انسان قابل مقایسه نیست.

مواجهه با اشعه ی ایکس و ابتلا به سرطان

 هنگامیکه برای انجام رادیوگرافی دندان مراجعه می کنید، اغلب شما را با پوشش سربی می پوشانند. افراد باید بدانند که حتی میزان کمی از اشعه ایکس می تواند شانس ابتلا به سرطان در انسان افزایش دهد. بطور کلی هر چه دوز اشعه بالاتر باشد، خطر بروز سرطان افزایش می یابد. به همین منظور توصیه می گردد که هر چه کمتر چنین اقداماتی صورت پذیرد، البته این مسیله به این معنا نیست که نیاز درمانی خود را به واسطه اشعه کنار بگذارید.

استفاده از  موبایل ها و مایکرفرها و ابتلا به سرطان

 هنوز مشخص نیست که مایکروفرها و موبایلها می توانند باعث بروز سرطان شوند یا خیر. به همین منظور محققان انجام مطالعات بیشتر را در این زمینه توصیه می کنند.

البته با فرض خطر احتمالی کاربرد موبایلها، به نظر می رسد که بتوان خطر احتمالی ابتلا به سرطان را با کاربرد کمتر آن و استفاده از هندزفری در هنگام پاسخگویی بجای گوشی تلفن کاهش داد.

مصرف گوشت باعث ابتلا به سرطان می شود؟

گوشت چه به صورت فرآوری شده و چه گوشت طبیعی باید کم مصرف شود. مصرف یک هات داگ بصورت روزانه می تواند خطر بروز سرطان کولون را افزایش دهد. خطر بروز سرطان در اثر مصرف هات داگ به دلیل وجود نیتریت در آن است. مصرف گوشت های دودی و یا پخته شده در درجه حرارت بالا نیز می تواند باعث افزایش خطر بروز سرطان در انسان گردد.

مصرف آب در  بطری شفاف  باعث ابتلا به سرطان نمی شود

اگر که بطری آب مصرفی شما از نوع پلاستیک شفاف باشد حاوی بیس فنل a می باشد. بر اساس گزارش سازمان غذا دارد. این ماده شیمیایی با توجه به میزان آن در مواد غذایی از نظر خطر ایمن است.

سعی کنید مواد غذایی داغ را بجای پلاستیک در شیشه یا ظروف استیل نگهداری کنید.

مقاربت جنسی غیر ایمن و افزایش خطر ابتلا به سرطان

ویروس اچ پی وی یا پاپیلوما ویروس انسانی شایع ترین ویروس منتقل شده از طریق مقاربت جنسی است که می تواند باعث بروز سرطان سرویکس و سایر انواع سرطان گردد. جهت کاهش ابتلا به سرطان، استفاده از واکسن و استفاده از کاندوم توصیه می گردد.

پر کردن دندان و ابتلا به سرطان

مطالعات گوناگون تاکنون ارتباطی بین پر کردن دندان با جیوه و سرطان پیدا نکرده اند.

مصرف قهوه از بروز سرطان جلوگیری می کند

 محققان اعلام نموده اند که مصرف حدود 4 فنجان قهوه در طی روز می تواند خطر ابتلا به برخی از سرطانها نظیر پوست، کبد و کولون را کاهش دهد.

استفاده از ضد عرق ها و دیودورانتها باعث بروز سرطان می شود؟

 محققان اعلام نموده اند که مطالعات بیشتری نیاز است تا تعیین کند که آیا مصرف دیودورانت و ضد عرق ها می تواند خطر بروز سرطان پستان را افزایش دهد یا خیر.

مصرف فلوراید باعث ابتلا به سرطان می شود؟

اگر چه برخی از مطالعات به ارتباط بین مصرف فلوراید و سرطان پرداخته اند اما هنوز مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است.

خطوط برق فشار قوی و ابتلا به سرطان

اگر چه هنوز به طور کامل خطوط برق فشار قوی بعنوان عامل بروز سرطان شناخته نشده است اما پیشنهاد می شود از آنها فاصله بگیرید.

 آلودگی هوا یکی از عوامل مهم در بروز سرطان است

ارتباط معنی داری بین آلودگی هوا و بروز سرطان در انسان وجود دارد. به همین منظور در صورتیکه میزان آلودگی هوا بیش از اندازه است و هواشناسی پرخطر بودن هوای یک روز را گزارش نموده است، از بیرون رفتن های غیر ضروری از منزل جداً اجتناب نمایید.

منبع: webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید