مواد غذایی ممنوع در اسهال کودکان

دکتر حمیدرضا بادلی

view

مواد غذایی ممنوع در اسهال کودکان

اسهال در دوران کودکی یکی از وضعیت شایع است که می تواند مورد برسی قرار گرفته و با استفاده از روش های مختلف جلوی عوارض آن گرفته شود.

یکی از مهترین مسائل در زمان اسهال کودکان کم آبی است که باید توسط خانواده و پزشک مورد توجه قرار بگیرد، می تواند عوارض بسیار نگران کننده ای داشته باشد.

 در زمان اسهال لازم است یک سری از اصول و قوانین رعایت شود یکی از موارد اصلی در رعایت اسهال کودکان مواد غذایی مصرفی توسط کودکان است.

چه مواد غذایی را نباید کودکان در زمان اسهال مصرف کنند ؟

چه مواد غذایی می توانند اسهال را بدتر کنند؟

همان طور که می دانید مواد غذایی چرب می توانند باعث بدتر شدند وضعیت اسهال در کودک شما شوند به همین خاطر سعی کنید از مصرف مواد غذایی چرب جدا اجتناب کنید ، مواد غذایی که سرشار از فیبر هستند مثل سبزی جات و میوه جاتی که دارای فیبر بسیار زیادی هستند و فیبر زیاد می تواند باعث شل شدن مدفوع کودک و یا بدتر شدن وضعیت اسهال در کودکان شود.

لبنیات مانند شیر هم جز مواد هستند که نباید هنگام اسهال کودکان مورد استفاده قرار بگیرند، شاید این مورد برای شما غیر عادی باشد اما لطفا به این موضوع توجه کنید که لبنیات جزو مواد غذایی ممنوع در دوران  اسهال کودک شما در نظر گرفته شوند.

مواد غذایی شیرین نیز می توانند باعث بدتر شدن وضعیت اسهال در کودک شما شوند این مواد غذایی شامل : کیک ها ، کلوچه ها و حتی نوشیدنی های بسیار شیرین هستند.

سعی کنید که به این موارد توجه کنید و حتما اگر اسهال فرزند شما ادامه دار بود و با مشکلاتی فرزند شما را مواجه کرد به پزشک مراجعه کنید تا درمان لازم برای افراد انجام گیرد.

در خصوص کم آبی در اسهال در وبسایت دکتر همه مطالب مختلفی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم حتما آن مطالب را مطالعه نمایید.

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۲۷ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید