مواد غذایی موثر در ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی (قسمت دوم)

view

 مواد غذایی موثر در ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی

ماست کم چرب و سیستم ایمنی:

پروبیوتیک موجود در لبنیات همچون ماست می تواند باعث کاهش شدت سرماخوردگی در انسان گردد. بهتر است هنگام انتخاب محصولات لبنی از انواع پروبیوتیک آن انتخاب نمایید. همچنین می توانید از انواع ماستهای حاوی ویتامین دی خریداری کنید. در بسیاری از مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که کمبود ویتامین دی در انسان می تواند باعث افزایش احتمال بروز سرماخوردگی و آنفولانزا در انسان گردد.

چای و سیستم ایمنی:

چای انواع گوناگونی دارد. چای سفید، سیاه و سبز در بازار وجود دارند. هر سه ی این چای ها حاوی پلی فنول ها و فلاونویید هستند. پلی فنول ها و فلاوونویید به بدن در مبارزه با بیماریها کمک می نمایند و موجبات تقویت عملکرد سیستم ایمنی را فراهم می سازند. این آنتی اکسیدانها باعث تخریب رادیکالهای آزاد در بدن شده و آنها را از بین می برند نوشیدن انواع چای های حاوی کافیین و همچنین گونه های فاقد کافیین به یک اندازه برای حفظ و ارتقاء سلامت بدن انسان مفید هستند.

اسفناج و سیستم ایمنی:

اسفناج حاوی مواد مغذی فراوانی است. فولات از جمله مواد مغذی موجود در اسفناج است که به تولید و بازسازی دی ان ای در بدن انسان کمک می نماید. اسفناج حاوی فیبر و آنتی اکسیدان و ویتامین سی است. از پختن بیش از اندازه ی اسفناج بپرهیزید زیرا پختن بیش از حد آن باعث از بین رفتن مواد مغذی آن می گردد. بهتر است اسفناج را بصورت خام و یا بخارپز مصرف کنید تا بیشترین مواد مغذی آنرا دریافت نمایید.

کلم بروکلی و سیستم ایمنی :

از دیگر مواد غذایی که مصرف آن می تواند به ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک نماید کلم بروکلی است. کلم بروکلی براحتی در دسترس وجود دارد و یک ماده ی تقویت کننده ی عملکرد سیستم ایمنی بدن تلقی می شود. با مصرف کلم بروکلی، بسیاری از مواد معدنی مورد نیاز بدن تامین می گردد که برابر بروز آسیب ها شما را محافظت می نماید. کلم بروکلی دارای ویتامین های آ و سی می باشد. گلوتایتون که نوعی آنتی اکسیدان است نیز در کلم بروکلی وجود دارد. کلم بروکلی را می توان به همراه انواع پنیر و یا در سالاد استفاده نمود.

 

بیشتر بخوانید 

مواد غذایی موثر در ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی (قسمت اول)
مصرف مواد غذایی زیر می تواند به ارتقاء عملکرد سیستم ایمنی بدنتان کمک نماید.
تاثیر تغذیه با شیر مادر بر سیستم ایمنی بدن
تغذیه با شیر مادر می‌تواند در ارتقای سیستم ایمنی در اوایل زندگی تاثیرگذار باشد.
تاثیر قارچ دکمه ای بر سیستم ایمنی
مصرف قارچ های دکمه ای تقویت کننده ی سلولهای ایمنی می باشد و مصرف ان در حفظ سلامت توصیه می شود.
اثر هورمون بالا برنده ی طول عمر بر سیستم ایمنی
تولید نوعی هورمون در تیموس میتواند طول عمر مدلهای حیوانی را افزایش دهد
سیستم ایمنی نوزادان و کودکان
مواجهه‌ی کودکان با بیماری‌ها در سنین پایین تاثیر به‌سزایی در ابتلا به بیماری‌...
سیستم ایمنی و آلرژی
متخصصان مکانیسمی کشف کردند که واکنش شدید بدن را در مقابل الرژی، متوقف می کند

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید