مواد غذایی کمک کننده به کاهش استرس

view

استرس از جمله فاکتورهای تاثیر گذار بر سلامت انسان است. افرادیکه مدام درگیر استرس هستند نسبت به ابتلا به بیماریها شکننده تر هستند. مصرف مواد غذایی مناسب می تواند به کاهش استرس در افراد کمک نماید. مصرف برخی از مواد غذایی می توانند سطح سرتونین بدن را افزایش داده و در نتیجه باعث کاهش استرس در انسان شوند.

هورمونهایی همچون کورتیزول و آدرنالین هورمونهای استرس زا هستند که با مصرف برخی مواد غذایی می توان از میزان ترشح آنها در بدن کاست.

مصرف مرکبات کاهنده ی استرس:

مصرف مرکبات باعث کاهش ترشح هورمونهای استرس زا در انسان می شوند. مصرف مرکباتی همچون پرتقال و لیمو علاوه بر کاهش هورمونهای استرس زا می توانند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شوند.

مصرف اسفناج کاهنده ی استرس:

از آنجاییکه اسفناج سرشار از منیزیم است می تواند به کاهش استرس در انسان کمک نماید. منیزیم به تنظیم سطح کورتیزول در بدن کمک می نماید. سردرد و خستگی از جمله علایم استرس در انسان هستند که می تواند در اثر کمبود منیزیم در بدن ایجاد شوند.

مصرف چای کاهنده ی استرس:

در مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که مصرف چای کمرنگ می تواند به کاهش استرس در انسان کمک نماید. این در حالیست که مصرف قهوه بر عکس چای عمل می نماید و باعث افزایش استرس در انسان می گردد.

مصرف پسته کاهنده ی استرس: مصرف پسته نیز می تواند به کاهش استرس در انسان کمک نماید. از آنجاییکه پسته می تواند سطح فشار خون در انسان را کاهش دهد می تواند باعث کاهش ترشح هورمون آدرنالین در انسان گردد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید