مواد مغذی لازم در رژیم غذایی قسمت 2

view

ویتامین سی:

بهتر است به منظور تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن خود از مواد غذایی حاوی ویتامین سی مصرف نمایید. در مطالعات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین سی می تواند باعث کم کردن علایم بیماری سرماخوردگی در انسان شود و از شدت بیماری بکاهد. ویتامین سی در بسیاری از انواع میوه ها و سبزیجات وجود دارد.

این ماده مغذی همچنین دارای خواص دیگری نیز می باشد، برای مثال بدن انسان برای ارتقاء رشد بافتها و استخوانها به این ماده ی غذایی احتیاج دارد. ویتامین سی بعنوان آنتی اکسیدان از سلولهای بدن در برابر بروز آسیب حفاظت می نماید.

فیبر:

فیبر از دیگر مواد مغذی مورد نیاز بدن است. در بسیاری از مواد غذایی مصرفی ما همچون غلات سبوس دار و لوبیا مقادیر زیادی فیبر وجود دارد. در صورتیکه یک رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد فیبر را دنبال نمایید می توانید سطح کلسترول خون خود را کاهش دهید. مصرف مواد غذایی حاوی فیبر نه تنها به کاهش سح کلسترول خون انسان کمک می نماید بلکه احتمال بروز عارضه های قلبی، دیابت و گونه های خاصی از سرطان را نیز کاهش می دهد. مصرف مواد غذایی حاوی فیبر باعث ایجاد حس پری در انسان می شوند و با کاهش تمایل به خوردن در انسان به کاهش وزن کمک می نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید