نقش رژیم های غذایی دنیا در بهبود بیماریها

view

DASHرژیم غذایی


یک نوع از رژیم غذایی برای متوقف نمودن پرفشاری خون می باشد. در سال2016 این رژیم غذایی برای ششمین سال به عنوان بهترین رژیم غذایی معرفی گردید. این نوع رژیم غذایی به جهت کمک به کاهش فشار خون ایجاد گردید. از آنجا که فشار خون بالا از جمله ی عوامل مهم ایجاد عارضه های قلبی و سکته ی مغزی است، استفاده از این رژیم غذایی کمک شایانی به ارتقاء سلامت افراد  می نماید.

ویژگی رژیم غذایی داش


 در رژیم غذایی DASH مصرف شیرینی ها، نوشابه ها، چربی های اشباع محدود می گردد و در عوض مصرف سبزیجات، میوه ها، غلات، ماهی ها، آجیل ها و لبنیات کم چرب به افراد توصیخ می گردد. البته این رژیم غذایی جزو رژیم های غذایی موثر در کاهش وزن نمی باشد.

رژیم غذایی TLC


  رژیم غذایی تغییر درمانی سبک زندگی نیز نوع دیگری از رژیم غذایی است که هدف از ایجاد آن کاهش کلسترول فرد می باشد. در این رژیم نیز مصرف چربی های اشباع منع می شود و در عوض مصرف مصرف فیبرها توصیه می گردد.

رژیم غذایی MIND


نوع دیگری از رژیم غذایی است. این رژیم شامل رژیم غذایی داش و رژیم مدیترانه ای می باشد. در تحقیقات صورت پذیرفته نتایج نشان داده اند که پیروی از این رژیم غذایی می تواند باعث کاهش 35 درصدی احتمال ابتلای فرد به آلزایمر گردد. این نوع رژیم غذایی جزو آسانترین و ساده ترین انواع رژیم غذایی می باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید