نوشیدنی ها و تناسب اندام

view

اغلب ما در بیشتر موارد به مواد غذایی که می خوریم اهمیت می دهیم اما به آنچه که می نوشیم کمتر توجه می کنیم. در صورتیکه میزان کالریهای دریافتی بدن از نوشیدنی ها گاهی می تواند بیشتر از حتی کالریهای دریافتی بدن از غذاها باشد. بهتر است هنگام انتخاب یک نوشیدنی به ضررها و فواید آن توجه بیشتری نمایید.

برخی از نوشیدنی ها می توانند بر سرعت متابولیسم بدن تاثیر گذار باشند.

آب:


بهترین نوشیدنی در دسترس ما آب است. انتخاب آب بجای نوشیدنی های گازدار می تواند بسیاری از کالریهای اضافی دریافتی بدن شما را کاهش دهد. بهتر است پیش از مصرف هر وعده غذایی دو لیوان آب بنوشید. نوشیدن مقادیر کافی آب می تواند باعث ایجاد تغییرات مثبتی بر متابولیسم بدن شما گردد.

آب سبزیجات:

مصرف آب سبزیجات می تواند بسیاری از مواد مغذی بدن شما را تامین نماید. کالری آب سبزیجات حدود نصف کالری آب میوه است. برای مثال آب گوجه فرنگی حدود 40 کالری دارد.

آب میوه:


اگر چه آب میوه حاوی کالری بسیاری است و می تواند به اندازه ی نوشابه برای بدن ما کالری به همراه داشته باشد اما باید بدانید که آبمیوه دارای مواد مغذی بسیاری است. آب میوه حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین است.

شیر کم چرب:

مصرف شیر از آنجاییکه حاوی مقادیر زیادی کلسیم است برای بدن مفید است و نوشیدن آن می تواند به کاهش وزنتان کمک نماید. هنگام انتخاب شیر مصرفی خود حتماً دقت کنید که از نوع کم چرب و یا فاقد چربی آن استفاده نمایید.

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید