هشدارهایی درخصوص مصرف محصولات بدنسازی حاوی استرویید

view

 بسیاری از این موادتحت عنوان مکمل های غذایی در بازار وجود دارند؛ نه تنها این محصولات حاوی استرویید جزو مکمل های غذایی محسوب نمی شوند بلکه مصرف آنها به هیچ عنوان به افراد توصیه نمی گردد.

چه محصولات بدنسازی  نباید مورد استفاده قرار گیرند؟


در واقع انجمن غذا و داروی امریکا در مورد فراورده های حاوی استرویید که بدنسازان مصرف می نمایند هشدار داده است. این محصولات که بصورت آنلاین و یا در خرده فروشیها عرضه می شوند بعنوان محصولات هورمونی و یا جایگزین استرویید آنابولیک به منظور افزایش حجم و قدرت ماهیچه ها مورد مصرف بدنسازان قرار می گیرند.
 معمولاً بر روی جلد این محصولات قید شده است که این فراورده ها مکمل غذایی هستند و می توانند به تقویت و یا کاهش اثرات آندروژن، استروژن و پروژسترون در بدن کمک نمایند. بدنسازان باید آگاه باشند که مصرف این محصولات بسیار مضر بوده و انجمن غذا و داروی امریکا به هیچ عنوان این مواد را تایید نمی نماید.

 برخی از انواع محصولات بدنسازی


این محصولات بعنوان  فراورده های آنابولیک به فروش می رسند.

محصولات بدنسازی مورد تایید سازمان غذا و دارو


ترن اکستریم، مس اکستریم، استرو اکستریم، ای اچ 89- اکستریم، اچ ام جی اکستریم، ام ام ای تری اکستریم، وی ان اس90 اکستریم، تی تی 30 اکستریم

خطراتی که محصولات بدنسازی برای افراد مصرف کننده به همراه دارند؟


گزارش های ضد و نقیضی توسط انجمن غذا و دارو از اثرات مصرف محصولات بدنسازی بر افراد عنوان شده است. افراد مصرف کننده ی این محصولات اغلب بین 22 تا 55 سال بوده اند. این افراد عمدتاً دچار آسیب های جدی کبدی، سکته ی مغزی، نارسایی های کلیوی و آمبولی ریوی (مسدود شدن یک شریان در ریه) شده اند.
 آسیب های جدی کلیوی یکی از اثرات مضر استفاده از محصولات حاوی استروییدهای آنابولیک هستند. بعلاوه مصرف فراورده های حاوی استرویید های آنابولیک می تواند همراه با عواقب خطرناکی در سلامت مردان، زنان و کودکان باشد

عوارض استفاده از محصولات بدنسازی حاوی استرویید


 کوچک شدن بیضه ها، ناباروری در آقایان، عضلانی شدن زنان، بزرگ شدن سینه ها در مردان، کوتاهی قد در کودکان، اثرات مختلف بر سطح لیپید خون و افزایش خطر بروز سکته ی قلبی و مغزی از جمله ی عوارض استفاده از فراورده های حاوی استرویید آنابولیک می باشد.

منبع: fda.gov

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید