همکاری ایران با کمیسیون تغییر اقلیم و بهداشت عمومی «لنست»

view


به گزارش ایسنا، علی‌محمد لطیفی، با اشاره به جزییات این تفاهم‌نامه، گفت: تفاهم‌نامه همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری و کمیسیون تغییر اقلیم و بهداشت عمومی «لنست» در راستای کاهش تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم تغییرات اقلیمی بر سلامت امضا شد.

وی افزود: این تفاهم نامه که بین مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و نیک وات، مدیر اجرایی کمیسیون لنست (Lancet Commission) به امضا رسید در زمینه استفاده از بیوتکنولوژی و کاربردهای آن برای مهار عوامل موثر بر تغییرات اقلیمی و کاهش اثرات مخرب آن است.

لطیفی، خاطر نشان کرد: این کمیسیون در پاسخ به کمتر شدن تغییرات اقلیمی بر سلامت انسان‌ها تشکیل شده و یک کمیسیون بینالمللی غیر دولتی است که مرکز آن در آن دانشگاه کالج لندن قرار دارد و دانشگاه‌هایی از سوید و چین همراه تعداد زیادی موسسه آکادمیک در آن فعالیت دارند.

وی یادآور شد: هدف این کمیسیون نه تنها مانیتورینگ اثرات تغییرات اقلیمی بر سلامت، بلکه مستند کردن اقدامات و هدایت دولت‌ها برای اصلاح سیاست‌های آنها است و ادعای این کمیسیون این است که بریتانیایی نیست، بلکه یک کمیسیون بین‌المللی است و همه کشورهای عضو در آن موضع برابر دارند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید