پاسخ سلولهای استخوانی افراد دیابتی به محرکهای مکانیکی

view
 در مطالعات صورت پذیرفته بر نمونه های حیوانی نتایج نشان دادند که در موشهای مبتلا به دیابت، استخوان سازی بر اثر انجام ورزش، مشابه با موشهای غیر دیابتی بوده است. پژوهشگران در تحقیقات خود دریافتند که افزایش قند خون حساسیت سلولهای استخوانی را به محرکهای مکانیکی کاهش می دهد و باعث کاهش ترشح پروتیینها و مولکولهای پیام رسان قوی کننده ی استخوان می گردد.

نتایج نشان داده است که کنترل میزان قند خون در افراد دیابتی، در جهت موثر بودن انجام حرکات ورزشی بر سلامت استخوانها بسیار اهمیت دارد.

 دکتر وانگ و همکارانش با بررسی بیماران دیابتی به این نتیجه رسیدند که کاهش قدرت استخوانها و افزایش میزان شکنندگی استخوانها از جمله عارضه هایی است که با ابتلای فرد به دیابت تقویت می گردند. پژوهشگران دانشگاه دلاور به همراه پژوهشگران مرکز مراقبتهای کریستینا به دنبال مطالعات بیشتر در زمینه ی سایر عوارض بیماری دیابت مانند بروز عارضه های قلبی عروقی در بیماران دیابتی هستند.

دکتر لنهارد معتقد است که علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده عارضه های قلبی عروقی می باشد و اکثر افراد مبتلا به دیابت بر اثر عارضه های قلبی عروقی از دنیا می روند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید