پروبیوتیک در شیر عامل کاهش دیابت نوع 1

view

اضافه کردن پروبیوتیک ها (باکتریهای خوب) به شیر شیرخواران در ماه اول تولد می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع یک را در افرادیکه سابقه ی ژنتیکی بیماری را دارند کاهش دهند

 بر اساس مطالعات انجام شده اضافه کردن پروبیوتیک ها پس از یک ماهگی کودک تاثیر بسزایی در کاهش خطر بروز دیابت نوع 1 خواهد داشت.

در مطالعه ی صورت گرفته در دانشگاه فلوریدای جنوبی اگر چه ارتباط معنی داری بین مصرف پروبیوتیک ها در یک ماهه اول تولد و کاهش خطر دیابت نوع یک مطرح شده اما محققان با توجه به نوع مطالعه ای انجام شده نمی تواند نتیجه ای از علل بروز آن عنوان کنند.

دیابت نوع یک چیست؟

دیابت نوع یک بیماری خود ایمنی است و زمانی بروز می کند که سیستم ایمنی کودک به اشتباه سلولهای تولید کننده ی انسولین در پانکراس را تخریب می کند. این مسیله باعث می شود که انسولین بدن کاهش یافته و بیماری دیابت بروز کند.

انسولین چیست؟

 انسولین هورمونی است که به تبدیل شکر به ماده ی غذایی برای سوخت و ساز بدن کمک می کند.

 علل بروز دیابت

تاکنون محرک مشخصی برای بروز دیابت نوع یک مشخص نشده است اگر چه محققان به تاثیر  ژنهای خاصی در ابتلای به دیابت مشکوکند اما به نظر می رسد که محرکهای محیطی نیز در بروز دیابت نوع 1 تاثیر گزارند. در مطالعه ی صورت گرفته پس از مقایسه ی دو گروه با سابقه ی ژنتیکی دیابت نوع 1 در خانواده و گروه بدن سابقه، نتایج نشان داد که تغذیه ی شیر خواران با پروبیوتیک  در شیر خواران با سابقه ی خانوادگی دیابت، باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع یک در این شیرخواران می گردد.


منبع: webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید