پیشگیری از دیابت نوع دو

view

اگرچه احتمال ابتلا به دیابت نوع دو در طول زندگی بسیار زیاد است، اما توانایی پیش‌بینی و اجتناب افراد در برابر دیابت نوع دو بسیار محدود است.

به این دلیل، پیشگیری در افرادی که احتمال بروز دیابت نوع دوم در آن‌ها بیش‌تر است شامل افرادی که میزان قند ناشتا در آن‌ها بالا است، افرادی که از معضل چاقی رنج می‌برند، افرادی که اقوام درجه‌ی یک آن‌ها دچار دیابت نوع دو هستند ضروری به نظر می رسد.

اهداف اقدامات پیشگیرانه شامل به تعویق انداختن شروع دیابت، حفاظت از عملکرد سلول‌های بتا و جلوگیری از بروز عارضه‌های قلبی عروقی در افراد می‌باشد.

حفاظت از سلول‌های بتا بسیار پر اهمیت می‌باشند زیرا نقص در سلول‌های بتا باعث گذر بیمار از مرحله‌ی پیش دیابت می‌شود. هدف تحقیقات انجام شده در این زمینه ارتقای شیوه‌ی زندگی در افراد مبتلا به دیابت است. افراد با احتمال بیشتر ابتلا به دیابت باید به مصرف غذاهای سالم و انجام ورزش‌های روزانه روی‌ آورند.

در تحقیقات اخیر نتایج حاکی از آن بود که زنان کم‌تر از 60 سال با شاخص توده‌ی بدنی بیش‌تر از 35 و تجربه‌ی دیابت بارداری مورد بررسی قرار گرفتند. در این افراد اقدامات تغییر شیوه‌ی زندگی باعث ارتقای ایندکس قند نشده و در نتیجه برای این افراد متفورمین تجویز گردید و نتایج حاصله نشان داد که متفورمین در افراد جوان‌تر و چاق‌تر با تجربه‌ی دیابت بارداری بسیار موثر است.


منبع: update.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید