چرا زمستون که می شه پوستم خشک میشه؟

دکتر بهزاد سلیمی

view

زمستون که میشه پوستم خشک میشه

عامل اصلی خشکی پوست چیست؟

سیستم های گرمایشی و حمام داغ مقصرین و عاملین اصلی بروز پوست خشک برای افراد هستند بخصوص وقتی در فصل سرد سال از سیستم های گرمایشی به طور مداوم استفاده می کنید بیشتر در معرض خشکی پوست قرار می گیرید به همین خاطر هم هست که توصیه میشه از مداومت استفاده از حمام هم اجتناب کنید موارد حتی از میزان تاثیر سرمای هوا که می تونه خودش باعث خشکی پوستتان بشه هم بیشتر می‌توانند در ایجاد خشکی پوست تاثیر گذار باشند

روش های جلوگیری از خشکی پوست

 مصرف آب زیاد می تواند ممانعت کند از خشکی پوست ناشی از حمام داغ یا گرمای وسایل گرمایشی غیر هر چقدر هم که آب مصرف کنید نمی‌توانید به باعث رطوبت بهتره پوست و جلوگیری از خشکی پوست شوید.

توصیه می شود که افراد در منزل شان از مرطوب کننده هوا استفاده کنند این دستگاه ها می توانند باعث شوند که خشکی موجود در هوا به دلیل استفاده از سیستم های گرمایشی کاهش پیدا کند.

به افراد توصیه می‌شود به جای استفاده از دوش های حمام طولانی مدت، زمان حمام کردن خود را به ۳ دقیقه کاهش داده و از آب ولرم برای حمام کردن استفاده کنند به جای آب داغ.

همچنین استفاده از لوسیون های بدن به محض خروج از حمام توصیه می شود یعنی زمانی که بدن هنوز مرطوب است از لوسیون های بدن استفاده کنید.

اگر جز افرادی هستید که سریع دچار اگزما میشوید و پوست حساسی دارید سعی کنید که از کرم های مناسب بدنتان تحت نظر پزشک استفاده کنید و کمی با حجم بیشتر از کرم و لوسیون ها استفاده کنید.

برای جلوگیری از خشکی پوست و حفظ سلامت پوست توصیه میشود حتما با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید معمولا برای هر فرد به تناسب پوست می توان از کرم ها و لوسیون های مناسب استفاده کرد و از خشکی پوست جلوگیری نمود.

 اما از درمان های خودسرانه بپرهیزید زیرا در بسیاری از موارد می‌تواند پوست شما را دچار آسیب کند.

دکتر بهزاد سلیمی

دکتر بهزاد سلیمی۴۷ مطلب

پوست مو و زیبایی
بندر انزلی-خیابان مطهری - روبروی اداره برق تلفن: 01344542800 01344552900

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید