چرا همیشه خسته ام؟

دکتر آزاده کریم حدیثی

view

چرا همیشه خسته ام؟

چرا همیشه خسته ام؟

ممکن است شما هم این سوال برای شما هم مطرح شده باشد که چرا همیشه خسته هستید آیا باید کار خاصی انجام دهید یا تغییر خاصی در سبک زندگی خودتون ایجاد کنید این مسئله توجه شما را به اهمیت خواب خواهد برد

متاسفانه با توجه به دنیای پر مشغله امروز بسیاری از افراد خواب ندارند به همین خاطر میتواند با خستگی آن ها همراه باشد خوشبختانه می توان با برخی از تغییرات در سبک زندگی و رفتار این مشکل را برطرف کرد که به این صورت خواب مناسب باعث کاهش خستگی در فرد شود.

راه های اجتناب از خستگی 

سعی کنید که هرشب در یک زمان مشخص بخوابید و در یک زمان مشخص بیدار شوید. بدون توجه به این که در کدام روز از هفته قرار دارید این برنامه را برای خود بچینید سعی کنید بعد ساعت 6 عصر به هیچ عنوان از کافئین و مواد دارای کافئین استفاده نکنید. اگر الکل مصرف می کنید مصرف آن را محدود و ترک کنید. سعی کنید قبل خواب ورزش نکنید.

اگر در تخت خواب هستید و نمی توانید بخوابید و این پروسه بیشتر از 20 دقیقه به طول انجامیده سعی کنید از جای خود بلند شوید ، تخت را ترک کنید و به این مسئله توجه کنید که تخت تنها برای خوابیدن است نه برای خواندن ، خوردن و یا مشاهده تلوزیونون.

به این روششما می توانید خستگی های خود را برطرف کنید عملا خواب سالم حفظ سلامت بدن شما شود و شما را از بروز عوارض حبران ناپذیری حفظ کند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید