چهار ماده ی غذایی مفید برای سیستم گوارش

view

بذر کتان

چگونه بذر کتان را آماده کنیم؟

آماده کردن بذر کتان ساده است. حدود نیم لیتر آب جوش را بر روی یک قاشق غذاخوری دانه کتان بریزید و بعد اجازه دهید یک شب خیس بخورد (دانه را قبل از نوشیدن خالی کنید).

خواص چای بذر کتان در بهبود علایم گوارشی

 یک نوشیدنی ساده حاوی بذر دانه ی کتان، خاصیت ترمیمی دارد و از روده بزرگ با توجه به محتوای چربی های امگا3، فیبر محلول و لیگنان که ضد التهابی هستند و دارای اثر روان کننده هستند، محافظت می کنند. اگر شما سندورم روده سوراخ شده و یا روده تحریک پذیر دارید، این چای را امتحان کنید.

کلم قرمز

 کلم قرمز غنی از اسید آمینه –L گلوتامین، است که به التیام بافت نرم پوشش دهنده روده کمک می کند. تاثیر کلم قرمز در بهبود بیماریهای گوارشی

مصرف کلم قرمز برای افراد مبتلا به روده سوراخ شده، کولیت اولسراتیو، بیماری سلیاک، بیماری کرون و سندروم روده تحریک پذیر مفید است.

چگونه کلم قرمز را مصرف کنیم؟

شما می توانید کلم قرمز بخار پز، نوشیدنی آن  و یا حتی تخمیر شده آن را، که غنی از آنزیم های رودوی سالم و باکتری های مفید هستند استفاده کنید.

کلرلا

 کلرلا، جلبک آب شیرین تک سلولی است که اغلب به عنوان یک غذای تقریباً کامل، با طیف گسترده ای از خواص درمانی در نظر گرفته میشود. کلرلا در ابتدا سطوح pH سالم را در روده ایجاد می کند، که به نوبه خود می تواند به رشد باکتریهای خوب کمک نماید و یک عامل سم زدایی قوی در برابر جیوه و سایر فلزات سنگین است. یکی از علایم مشکلات وجود جیوه در دستگاه گوارش، کاهش توانایی جذب و استفاده از چربی است. کلرلا غنی از فیبر است، و به پوشش روده کمک می کند.

مورینگا

از مورینگا، گاهی اوقات با عنوان "درخت معجزه" یاد می شود. مورینگا برگ های کوچک و گردی هستند که دارای مواد مغذی نظیر پروتیین، کلسیم، بتاکاروتن، ویتامین C و پتاسیم است. جای تعجب نیست که از آن بعنوان دارو ( و به عنوان یک منبع غذایی) به مدت حداقل 4000 سال استفاده شده است. از نقطه نظر گوارش، مورینگا سرشار از فیبر است که همانطور که مجله تایمز می گوید، مورینگا مانند یک جارو در روده شما کار می کند و ضایعات اضافی باقیمانده از یک رژیم غذایی چرب را پاک می نماید.

نکات مهم مطلب موادغذایی موثر بر بهبود علایم گوارشی

آماده کردن بذر کتان: حدود نیم لیتر آب جوش را بر روی یک قاشق غذاخوری دانه کتان بریزید و بعد اجازه دهید یک شب خیس بخورد

مصرف کلم قرمز برای افراد مبتلا به روده سوراخ شده، کولیت اولسراتیو، بیماری سلیاک، بیماری کرون و سندروم روده تحریک پذیر مفید است.

کلرلا در ابتدا سطوح pH سالم را در روده ایجاد می کند، که به نوبه خود می تواند به رشد باکتریهای خوب کمک نماید و یک عامل سم زدایی قوی در برابر جیوه و سایر فلزات سنگین است.

مورینگا سرشار از فیبر است

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید