چه وقت ورزش کنیم؟

view

صبح، اواسط روز و یا نیمه شب، به نظر شما بهترین زمان چه زمانی است؟

پاسخ این سوال بستگی به هر فرد دارد که چه زمانی برای او مناسب تر است. بهترین زمان روز در واقع همان زمانی است که شما می توانید بطور مستمر به انجام ورزش بپردازید، زیرا فواید انجام فعالیتهای جسمانی بیشتر بستگی به میزان استمرار آن دارد.

دکتر راسل پیت براین باور است که میزان ورزشی که انجام می دهید در صورتی می تواند کمک کننده باشد که بصورت مستمر صورت پذیرد.

بهترین زمان ورزش کردن بستگی به فاکتورهای زیر دارد:

مکان، زمان، نوع فعالیت جسمانی، شرایط اجتماعی

تنها زمان انجام ورزش نیست که اهمیت دارد بلکه نوع ورزشی که می کنیم نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ترکیبی از این فاکتورهاست که می تواند به تاثیر هر چه بیشتر فعالیتهای ورزشی در بهبود سلامت انسان کمک نماید. هر فردی متفاوت است.

افراد مختلف ترجیحات و سلایق مختلفی دارند و بدن هر فرد نسبت به ورزشهای مختلف پاسخ متفاوتی می دهد. شاید شنیده باشید که بهترین زمان انجام ورزش اوایل صبح است، اما آیا به نظر شما زمان انجام ورزش تاثیری در میزان تاثیر گذاری آن دارد. شاید، اما این تاثیر آنقدر جزیی است که در برابر ثبات فرد در انجام ورزش اصلاً به حساب نمی آید. بنابراین بجای آنکه به زمان انجام ورزش فکر کنید، سعی کنید به انتخاب ورزش مناسب و همچنین ثبات رویه در انجام ورزش خود فکر کنید.

منبع: heart.org

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید