چگونه از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری نماییم

view

اگر چه بیشتر بزرگسالان دچار پوکی استخوان می شوند، افزودن برخی مواد غذایی به زنجیره ی غذایی روزانه ی انسان از جمله راههای مقابله با بروز پوکی استخوان می باشد. مصرف میوه ها و سبزیجات علاوه بر خواص متنوعی که همگان از آن اطلاع دارند، به پیشگیری از بروز پوکی استخوان نیز کمک می نماید.
میوه ها و سبزیجات حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی هستند که می توانند از بروز التهابات و استرس اکسیداتیو در بدن پیشگیری نمایند. در یکی از مطالعات صورت گرفته در زمینه ی تاثیر مصرف میوه ها و سبزیجات بر پیشگیری از بروز پوکی استخوان نتایج نشان دادند که عدم مصرف مواد غذایی گیاهی تاثیر بسزایی در بروز پوکی استخوان در زنان دارد.
مصرف مکرر میوه ها و سبزیجات در طول روز می تواند به پیشگیری از بروز پوکی استخوان کمک نماید. به افراد توصیه می شود تا میوه های متنوع و انواع سبزیجات را در رژیم غذایی روزانه ی خود بگنجانند. مصرف این مواد غذایی به جلوگیری از بروز شکستگی ها و پوکی استخوان کمک شایانی می نماید.

انجام فعالیتهای ورزشی منظم از دیگر عوامل تاثیرگذار در روند ابتلا به پوکی استخوان است. انجام تمرینات تقویت ماهیچه ها می تواند باعث بهبود سلامت استخوانها نیز گردد و از بروز پوکی استخوان پیشگیری می نماید.
به افراد کهنسال توصیه می شود تا پیش از شروع هرگونه ورزش و بلند کردن اجسام به منظور پیشگیری از بروز پوکی استخوان با پزشک خود مشورت نمایند، تا دچار صدمه ی ناشی از انجام ورزش نامناسب نگردند

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید