چگونه از بوی بد پا جلوگیری نماییم

view

 

بر طبق گفته های دکتر لورن جونز متخصص پا: در صورتیکه عرق پا در کفش زمان کافی برای خشک شدن نداشته باشد و مجدداً پا داخل آن قرار گیرد، خشک نمی شود و باعث ایجاد بوی بد پا می شود. باکتریهای روی پوست، عرق خارج شده از بدن را تجزیه می کنند و به همین دلیل بوی بدی به مشام می رسد. پای شما به مدت طولانی در درون کفش شروع به تعریق می کند و محیط داخل کفش نمناک می شود و در نتیجه باکتریها شروع به رشد می کنند. 
پس از آنکه کفش هایتان را از پایتان در می آورید، اگر آنها را در محیط تاریک جاکفشی قرار دهید و زمان کافی برای خشک شدن عرق پای درون کفش وجود نداشته باشد، آنگاه روز بعد حتی اگر دوش بگیرید و تمیز باشید، قرار دادن پا درون کفش مرطوب باعث ایجاد باکتریها می شود، زیرا محیط مناسب برای رشد باکتریها را فراهم نموده اید: گرم و تاریک و مرطوب. 

 

چگونه بوی بد پا را از بین ببریم؟

 

خبر خوب برای افرادیکه از بوی بد پای خود آزرده اند این است که راه حل های ساده و مطمینی برای از بین بردن بوی بد پا وجود دارد: پاهای خود را با شوینده های آنتی باکتریال شست و شو دهید. 
بسیاری از محصولات بهداشتی در بازار هستند که خاصیت آنتی باکتریال دارند. پاهایتان را به مدت چند دقیقه در این ماده قرار دهید. بر طبق گفته ی دکتر لورن اگر این کار را 2 بار در طول روز انجام دهید، بطور کل می توانید بوی بدن پاهایتان را از بین ببرید. در صورتیکه پوستتان آسیب دیده است و یا مبتلا به اگزما هستید از شوینده های آنتی باکتریال استفاده نکنید.

 

پیشگیری از بروز بوی بد پا:

 

در صورتیکه پاهای خود را تمیز نگه داریم بهداشت فردی خود را رعایت نماییم می توانیم از بروز بوی بد پا جلوگیری کنیم. برای جلوگیری از بروز بوی بد پا توصیه های زیر را رعایت نمایید.
 1. هیچ گاه یک کفش را دو روز پشت هم نپوشید. پس از پوشیدن یک کفش 24 ساعت از آن کفش استفاده نکنید تا کفش کاملاً خشک شود.

2. حتماً برای نوجوانانتان دو جفت کتانی تهیه کنید و کتانی ها را یک روز در میان استفاده نمایید.

3. هر روز پاهایتان را بشویید و کاملاً خشک نمایید.

4. هر روز جورابهایتان را تعویض نمایید، بهتر است از جورابهای نخی استفاده کنید چون جورابهای نایلونی باعث تعریق بیشتر پا می شوند.

بیشتر بخوانید: 

 
منبع: nhs.uk

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید