چگونه تمرکز کنیم؟

view

منحرف کننده ها را کاهش دهید:

 تلویزیون را خاموش کنید، صدای زنگ گوشی تان را کم کنید. سعی کنید برای مدت 2 روز این ابزار منحرف کننده را حذف کنید و بعد نتیجه را ببینید.

از زمان به درستی استفاده کنید:

 اگر از جمله ی افرادی هستید که صبح پس از اینکه چشمانتان باز شد اول از همه گوشی موبایلتان و ایمیل خود را چک می کنید، سعی کنید به جای انجام این کارها، در صبح به انجام پروژه ها و کارهای با اهمیت خود بپردازید. در ساعات آخر روز و یا غروب به چک کردن ایمیل های و کارهای کم اهمیت تر خود بپردازید.

ذهن خود را آرام کنید:

 بسیاری از درگیرهای ذهنی باعث آشفتگی ذهنتان می گردند. سعی کنید کارهای نیمه کارتان را تمام کنید چون کارهای نیمه کاره اغلب باعث ایجاد درگیری های ذهنی شده و ما را از تمرکز بر روی یک کار باز می دارد.

ذهن خود را تمرین دهید.

هر مهارت ارزشمندی نیاز به تمرین و تکرار دارد. یادگیری تمرکز هم مستلزم تکرار و تمرین است. زمان خود را صرف آموزش توجه و مدیتیشن نمایید. هر دوی این مهارتها راههای موثری در جهت کاهش منحرف کننده های ذهن و افزایش قدرت تمرکز هستند. با افزایش قدرت تمرکزتان نه تنها به کارهای بیشتری می توانید رسیدگی کنید بلکه از انجام این امور لذت بیشتری هم می توانید ببرید. وقتی غرق در کاری هستید هیچ چیز دیگر نمی تواند اهمیت داشته باشد.

با خواب مناسب شبانه متمرکز شوید
خواب شبانه ی نامناسب باعث اختلال در تمرکز می گردد.
اصلی ترین علل از بین رفتن تمرکز
رسانه های جمعی از جمله عوامل تاثیر گذار در توجه افراد است.
انواع اختلالات یادگیری در کودکان
دیسلکسیا، دیسگرامیا و دیسکلکولیا و بیش فعالی چهار اختلال مهم در یادگیری به حساب می آیند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید