چگونه فرزندان دوقلویمان را بزرگ کنیم؟

دکتر حمیدرضا بادلی

view

از هر 100 بارداری در امریکا 3 بارداری دوقلویی و یا سه قلویی می باشد. تعداد بارداری های دوقلویی در امریکا در حال افزایش هستند. اما در این میان حتی مادرهای باتجربه نیز گاهی نمی دانند با تولد یک جفت دوقلو چه اتفاقاتی در انتظار آنهاست.

ویژگی های دوقلوها

دو قلوها ممکن است که از لحاظ ظاهری بسیار به هم شبیه باشند، اما از لحاظ شخصیتی می توانند کاملاً متفاوت باشند.

دوقلوها را به داشتن تفاوتهایشان تشویق نمایید و هیچ وقت آنها را با هم مقایسه نکنید.

 هر کودکی قدرت و ضعف خاص خود را دارد و در این میان دوقلوها نیز از این ماجرا مستثنا نیستند.

اگرچه با تولد دوقلوها در خانواده مقدار شادی افراد خانواده دو برابر می شود، اما نگهداری از دوقلوها نیز مستلزم تلاش دو برابر می باشد.

اگر شما به تازگی صاحب فرزند دوقلو شده اید، بخاطر داشته باشید که اگر بدون برنامه ریزی پیش روید، لذتهای زندگی را متوجه نخواهید شد.

راهکارهای کنترل و مراقبت از دوقلوها

سعی کنید برای شیر دادن و خواباندن دوقلوها برنامه ی مشخصی داشته باشید. مطمین باشید که دوقلوها خود را با این برنامه وفق خواهند داد. شما می توانید در آن واحد به هر دود نوزادتان شیر بدهید.

 در دوقلوهای تازه متولد شده احتمال بروز عارضه های تنفسی بیشتر است.

در دوقلوها هم درست همانند سایر خواهر و برادرها احتمال سرایت بیماری از هم وجود دارد اگر هر کدام از قل ها دچار یک بیماری مسری شود، احتمال سرایت بیماری به قل دیگر برابر با احتمال سرایت بیماری به سایر افراد آن خانه می باشد.

در صورتیکه یکی از قل ها مبتلا به آبله مرغان شود، انتقال نحل نگهداری قل دیگر به مکانی دیگر اگر چه احتمال بروز بیماری در وی را به صفر نمی رساند، اما خطر ابتلای قل دوم به آبله مرغان را به شدت کاهش می دهد.

دکتر حمیدرضا بادلی

دکتر حمیدرضا بادلی۶۳۰ مطلب

فوق تخصص کلیه کودکان
بیماری های کلیه مجاری ادرار فشارخون همودیالیز،دیالیزصفاقی اختلالات ادرارکردن(بی اختیاری ادراروشب ادراری) کودکان ونوجوانان
دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و بورد فوق تخصصی ازدانشگاه علوم پزشکی شیراز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید