چگونه کمردرد را کنترل کنید

view

 خم شدن نادرست شما در تلاش برای برداشتن چیزی از روی زمین می تواند باعث بروز درد در قسمت تحتانی کمر شما گردد.

از هر چهار امریکایی یک نفر دچار درد در ناحیه ی تحتانی کمر می باشد. تقریباً تمام انسانها در طول زندگی دچار دردهایی در کمر خود می شوند. در برخی موارد این درد می تواند بسیار جدی باشد.

در صورتیکه دچار جراحت شده اید و همراه با دردکمر، احساس کرختی و ضعف در پاهایتان دارید، حتماً با پزشک خود تماس بگیرید.

اما در صورتیکه تنها دچار دردهای ساده ی کمر هستید می توانید از راهکارهای زیر در جهت بهبود سلامت خود استفاده نمایید.

کمپرس سرد و بهبود علایم کمردرد

 24 تا 48 ساعت پس از بروز جراحت، کمپرس سرد می تواند از بروز التهاب جلوگیری نماید. کمپرس گرم اگر چه می تواند باعث ایجاد حس خوبی در انسان شود و تا حدی احساس درد را پوشش دهد، اما نمی تواند به آرام نمودن عضلات کمک نماید. گرم نگه داشتن قسمت آسیب دیده همچنین باعث تشدید التهابات می شود. به خاطر داشته باشید 48 ساعت پس از بروز جراحت و پس از استفاده از کمپرس سرد، می توانید کمپرس گرم انجام دهید.

در هر صورت چه از کمپرس سرد استفاده کنید و چه از کمپرس گرم، بهتر است هر 20 دقیقه آنرا از روی پوست بردارید تا پوست بتواند استراحت کند، در صورتیکه درد شما ادامه داشت با پزشک خود مشورت نمایید.

تحرک به بهبود علایم کمردرد کمک می کند

سعی کنید کارهای روزانه ی خود را انجام دهید. سرکارتان بروید، پیاده روی کنید. در صورتی که کمی بهبود یافتید، سعی کنید فعالیتهای ورزشی منظم همانند ایروبیک انجام دهید. انجام ورزشهای همچون شنا، دوچرخه سواری و پیاده روی می تواند کمک کننده باشد.

سعی کنید از کفشهای پاشنه کوتاه استفاده کنید

سعی کنید در صورتیکه دچار کمر درد هستید از کفش های پاشنه کوتاه و یا تخت استفاده کنید. استفاده از کفشهای پاشنه بلند باعث نامتعادل شدن وضعیت شما می گردد و فشار را به کمرتان افزایش می دهد.

سعی کنید وزن خود را کنترل نمایید.

 سعی کنید با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیتهای ورزشی وزن خود را در محدوده ی مناسبی قرار دهید. اضافه وزن باعث افزایش فشار بر روی کمر شما می شود.

از مسکن های قابل خرید بدون نسخه استفاده نمایید.

منبع: webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید