کاهش خطر ابتلا به آلرژی کودک با مکیدن انگشت

view

در جدیدترین مطالعه ی صورت گرفته نتایج نشان داده اند در کودکانی که انگشت شست خود را می مکند، احتمال بروز برخی از انواع آلرژیها یک سوم کودکانی است که این کار را انجام نمی دهند. 

احتمال بروز آلرژی نسبت به گربه، گرد و خاک و سگ در کودکانی که مبادرت به مکیدن شست می کنند بسیار کاهش می یابد. پ
روفسور مالکوم از دانشکده ی پزشکی مک مستر می گوید: مواجهه زود هنگام با گرد و خاک و آلودگیها که به جهت مکیدن شست و یا جویدن ناخن در کودکان اتفاق می افتد می تواند همراه با فوایدی برای کودک باشد. 
زمانی که کودک انگشت خود را می مکد و یا ناخن خود را می جود در واقع در معرض میکروبها قرار می گیرد؛ این میکروبها باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می گردند. بر طبق مقاله ای که اخیراً در مجله ی تایمز منتشر گردید، نتایج بررسی های صورت گرفته اینگونه گزارش گردید: مواجهه ی زود هنگام با باکتریها، ویروس ها و عوامل آلرژی زا می توانند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن گردند و سیستم ایمنی بیشتر قادر به عکس العمل در برابر حملات میکروبی خواهد بود. 
میکروبهایی که کودک بواسطه ی مکیدن شست انگشت خود و یا جویدن ناخن خود می بلعند باعث تقویت عملکرد سیستم ایمنی شده و سیستم ایمنی بدن را آماده برای مقابله با سایر میکروبهای بیماری زا می نماید. نتایج تحقیقات نشان می دهد اگر چه مکیدن شست و جویدن ناخن همواره باعث آزردگی خاطر والدین شده و آنها همیشه نگران مضرات این اعمال هستند اما پس از این باید بدانند که مکیدن شست و جویدن ناخن می تواند همراه با فوایدی نیز برای کودک باشند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید