کاهش سردردهای میگرنی قسمت اول

view

 استفاده از داروهای قابل تهیه بدون نسخه ی پزشک:

خریدن داروهای مسکن همچون ایبوپروفن و استامینوفن نیازی به نسخه ندارد.

داروهایی همچون ایبوپروفن و ناپروکسن که بدون نسخه از داروخانه ها قابل تهیه هستند. داروهای غیر استروییدی هستند که مصرف آنها می تواند باعث کاستن سردردهای میگرنی شما شود. البته داروهای ضد میگرن نیز در بازار هستند که ترکیبی از آسپرین و استامینوفن هستند و شما با تهیه ی آن ها و مصرف آنها می توانید باعث کاهش دردهای میگرنی خود شوید.

استفاده از کمپرس سرد:

قرار دادن یک پک یخ و یا یک ژل یخ زده و یا حتی پارچه ای که در آب سرد فرو برده شده بر روی پیشانی، سر و یا ناحیه ی گردن می تواند به کاهش سردردهای میگرنی شما کمک نماید. البته مکانیزم دقیق این امر برای محققان بخوبی شناخته شده نیست اما محققان بر این باورند که تاثیر کمپرس سرد بر روی کندی جریان خون می تواند علت کاهش سردردهای میگرنی باشد.

قرار گرفتن در محیطهای کم نور و بی سر و صدا:

قرار گرفتن در محیطهای کم نور و بی سر وصدا می تواند از شدت سردردهای میگرنی شما بکاهد. نور و سر و صدا می تواند بر شدت سردردهای میگرنی شما اضافه کند.

انجام فعالیتهای جسمانی:

زمانهایی که دچار سردرد نیستید سعی کنید ورزش کنید تا بتوانید از بروز سردردهای میگرنی جلوگیری نمایید. در صورتیکه دچار سردرد میگرنی هستید هرگز ورزش را امتحان نکنید. زیرا ورزش در حین سردردهای میگرنی می تواند باعث تشدید دردهای شما گردد. انجام حرکات ورزشی باعث آزاد شدن هورمون اندروفین در بدن می گردد.
این ماده شیمیایی می تواند به ارتقاء کیفیت خواب انسان و همچنین به جلوگیری از بروز تنش و استرس در انسان کمک نماید. این ماده همچنین می تواند به مقابله با درد های بدن بپردازد.

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید