کاهش سردردهای میگرنی قسمت دوم

view

 ارتقاء کیفیت خواب:

سعی کنید به منظور کاهش سردردهای میگرنی، کیفیت خواب خود را ارتقاء دهید. سعی کنید ساعات خواب خود را بصورت منظم در آورید. تنظیم خواب شبانه می­تواند به کاهش دردهای میگرنی انسان کمک نماید. حتی خوابیدن بیش از اندازه نیز درست به مانند کم خوابی می تواند آستانه ی درد شما را کاهش دهد و در نتیجه باعث افزایش سردردهای میگرنی در شما گردد. سعی کنید 7 تا 8 ساعت خواب شبانه داشته باشید. همیشه راس زمان مشخصی به رختخواب بروید و صبح ها راس زمان خاصی از خواب بیدار شوید.

انجام حرکات یوگا:

انجام فعالیتهای ورزشی می تواند به عملکرد بهتر قلب انسان کمک نماید و سردردهای میگرنی را در فرد کاهش دهد. اما اگر فعالیت جسمانی انتخابی شما مناسب نباشد و یا از شدت زیادی برخوردار باشد می تواند باعث بروز سردرد در شما گردد. در صور تیکه دچار میگرن هستید سعی کنید فعالیتهای جسمانی شدید انجام ندهید. انجام فعالیتهایی همچون یوگا می تواند به کاهش دردهای میگرنی در شما کمک نماید. انجام حرکات یوگا می تواند باعث کاهش سردردهای میگرنی و یا حتی کاهش شدت این سردردها گردد.

مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین بی:

ویتامین بی در مواد غذایی همچون لبنیات، گوشت ماهی و گوشت مرغ وجود دارد. ویتامین بی یا ریبوفلاوین به شکل مکمل نیز در بازار وجود دارد. در مطالعات صورت گرفته در این زمینه نتایج نشان داده اند که مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین بی می تواند باعث پیشگیری از بروز سردردها و حملات میگرنی در انسان شود. برای جلوگیری از بروز سردردهای میگرنی بهتر است مواد غذایی همچون شیر و ماست، پنیر و ماهی را در زنجیره ی غذایی روزانه خود بگنجانید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید