کاکایو و سلامت قلب و عروق

view
 
 
در پژوهش هایی که اخیراً بر روی کاکایو صورت گرفت نتایج نشان دادند که در کاکایو ترکیبی به نام فلاوانول وجود دارد.
 
فلاوانول موجود در کاکایو می تواند به ارتقاء سلامت قلب و عروق کمک نماید.
 
در جدیدترین مطالعه ی انجام شده بر روی پژوهش های صورت گرفته در زمینه ی فواید کاکایو و متاآنالیز داده های بدست آمده از این مطالعات نتایج شاهدی بر این مدعا بوده که مصرف کاکایو می تواند همراه با فواید زیادی برای ارتقاء سلامت انسان باشد. در این مطالعه تمرکز بر روی فراورده هایی بوده که حاوی مقادیر زیادی فلاوانول بوده اند؛ در این میان این فراورده ها با نشان گرهای زیستی سلامت قلب و عروق که در خون وجود دارند مورد مقایسه قرار گرفتند.
 
در بررسی این مطالعات 1139 نفر مورد ارزیابی قرار گرفتند. دکتر سیمین لیو مسیول مرکز تحقیقات و رییس مرکز کاردیو متابولیک بهداشت جهانی در دانشگاه براون معتقد است که این متاآنالیز نشان دهنده ی نحوه ی تاثیر مناوانول های کاکایو بر نشان گرهای زیسستی قلبی است و همچنین پیشنهاداتی برای انجام دادن مطالعات بزرگتر در این زمینه در جهت پیشگیری از بروز دیابت و عارضه های قلبی و عروقی ارایه داده است.
 
در این مطالعه نتایج نشان داد که مصرف مواد غذایی حاوی فلاوانول می تواند از بروز  افزایش تری گلیسیرید خون و مقاومت به انسولین جلوگیری نماید که این عوامل از جمله عوامل بروز عارضه های قلبی متابولیکی هستند.

منبع: sciencedaily

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

دکترهمه
درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را از این قسمت ارسال کنید

دکترهمه

درصورتی که سوالی دارید میتوانید سوال خود را در این قسمت وارد کنید

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید