کدام دارو برای کاهش کلسترول خون مناسب تر است؟

view

داروی ازتیمیبل

ازتیمیبل یک داروی کاهنده ی کلسترول بد خون است. مصرف این دارو می تواند به کاهش بروز عارضه های قلبی عروقی در بیماران مبتلا به دیابت که دچار سندروم حاد کرونر شده اند کمک نمایند.

محققان بر این باورند که مصرف داروی ازتیمیبل نسبت به استاتین در کاهش کلسترول بد خون می تواند مفید باشد؛ همچنین مصرف داروی ازتیمیبل در بیماران دیابتی همراه با فواید بیشتری به نسبت بیماران غیر دیابتی می باشد.

 یکی از علت های بروز مرگ و میر در دنیا سندروم حاد قلبی است. سندروم حاد قلبی شامل حمله ی قلبی و آنژین صدری ناپایدار می باشد.

راهای جلوگیری از بروز عارضه قلبی عروقی

تغییر شیوه ی زندگی یکی از راههای جلوگیری از بروز عارضه های قلبی عروقی می باشد

 علاوه بر تغییر شیوه زندگی، مصرف برخی داروهای کاهنده ی کلسترول بد خون نیز می توانند از بروز عارضه های قلبی همچون آنفارکتوس میوکارد و سکته ی مغزی جلوگیری بعمل آورند.

 در تحقیقات بعمل آمده نتایج نشان داده اند که مصرف ازتیمیبل در بیماران دیابتی باعث کاهش احتمال بروز عارضه های قلبی عروقی به میزان 14 درصد می شود؛ همچنین مصرف این دارو در افراد غیر دیابتی باعث کاهش 2 درصدی احتمال بروز عارضه های قلبی عروقی شده است.

این دارو جزو داروهای غیر استاتینی کاهنده ی کلسترول بد خون است. افزودن داروی ازتیمبل به استاتین در بیماران دیابتی که به سندروم حاد کرونر دچار شده اند می تواند باعث افزایش تاثیر درمان با استاتین در این بیماران گردد.

دز مصرف داروی ازتیمیبل

داروی ازتیمیبل یک داروی خوراکی است که به بیماران مصرف یک بار آن در روز در جهت کاهش کلسترول تجویز می گردد. با مصرف این دارو از جذب کلسترول در روده جلوگیری می شود.

نکات مطلب کدام دارو برای کاهش کلسترول خون مناسب تر است؟

ازتیمیبل یک داروی کاهنده ی کلسترول بد خون است.

تغییر شیوه ی زندگی یکی از راههای جلوگیری از بروز عارضه های قلبی عروقی می باشد.

افزودن داروی ازتیمبل به استاتین در بیماران دیابتی که به سندروم حاد کرونر دچار شده اند می تواند باعث افزایش تاثیر درمان با استاتین در این بیماران گردد

صرف ازتیمیبل در بیماران دیابتی باعث کاهش احتمال بروز عارضه های قلبی عروقی به میزان 14 درصد می شود

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید