کره بادام زمینی و آلرژی غذایی در کودک

view

 براساس مطالعات صورت گرفته از سال1997تا2011 50درصد افزایش در آلرژی غذایی در بین کودکان مشاهده شده است با توجه به افزایش چشم گیر مشاهده شده، پزشکان در پی یافتن روش های پیشگیرانه به جای درمان هستند.

در مطالعه‌ی منتشر شده در مجله‌ی CMAG ، دستورالعمل هایی‌ کاربردی برای خانواده و پزشکان جهت کاهش خطرات آلرژی غذایی معمولا در پاسخ سیستم ایمنی به غذاهای خاصی اتفاق می‌افتد. گاهی پاسخ این سیستم ایمنی می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

8ماده‌ی غذایی می‌تواند 90دصد از تمامی آلرژیها‌ی غذایی را ایجاد کند. این مواد غذایی شامل شیر گاو،‌ تخم مرغ،‌ بادام زمینی، سویا، گندم و صدف دریایی می‌باشد .

مطالعات نشان داده است که تجربه‌ی مصرف بادام زمینی در سنین 4تا11ماهگی در کودکان با سابقه‌ی تاریخی آلرژی می‌تواند ازبروز آلرژی به بادام زمینی در کودکان جلوگیری کند.

 برخی از مادران از مصرف مواد غذایی آلرژی را در دوران بارداری وشیردهی خود جهت پیشگیری از بروز آلرژی در کودکانشان خودداری می‌کنند اما مطالعات نشان داده است که انجام این کار ضرورتی ندارد.

 به همین منظور پزشکان پیشنهاد می‌کنند که برای جلوگیری از بروز آلرژی غذایی به موارد زیر توجه نمایید:

هر3تا5روز ماده‌ی غذایی جدیدی را به وعده‌هایی غذایی کودک خود بیفزایید.

 از غلات و میوه‌ها و سبزیجات نارنجی وزرد برای تغذیه کودک خود شروع کنید.

 در صورتیکه با تغذیه‌ی قبلی مشکلی نداشت می‌توانید یک ماده‌ی غذایی آلرژن در حجم بسیار کم به مواد غذایی کودک بیفزایید.

 اضافه کردن مواد غذایی را درمنزل شروع نمایید.

هر بار حجم ماده‌‌ی غذایی آلرژن را زیادتر کنید.

پژوهشگران ادعا کرده اند که دوری از مواد غذایی آلرژن نمی‌تواند از بروز آلرژیهای غذایی پیشگیری کند و مصرف بادام زمینی در سنین کم ازبروز آلرژی غذایی پیشگیری نماید.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید