کره و افزایش احتمال عارضه های قلبی

view

در مطالعات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که مصرف کره تاثیر بسیار کمی بر روی میزان بروز مرگ و میر در انسان دارد و برخلاف باور عامه مصرف کره تاثیری در افزایش احتمال بروز عارضه های قلبی ندارد.

در جدیدترین تحقیق صورت گرفته در زمینه ی تاثیر مصرف کره بر سلامت انسان، نتایج حاکی از آن بوده است که مصرف کره می تواند به محافظت بدن انسان در برابر دیابت کمک نماید.

مصرف کره مفید است یا مضر؟

اگر چه مصرف چربیهای اشباع همچون کره به افراد توصیه نمی شود و جزو چربیهای ناسالم در نظر گرفته می شوند اما در مطالعه ی صورت گرفته در سال 2014 در امریکا نتایج نشان داد که مصرف فراورده های لبنی همچون ماست و پنیر اگر چه دارای مقادیر زیادی چربی هستند اما می توانند از بدن در برابر ابتلا به دیابت محافظت نمایند. کره حاوی مقادیر بسیاری چربی اشباع است، اما چگونگی عملکرد آن بر روی میزان احتمال مرگ و میر در انسان همچنان ناشناخته است.

دکتر مظفریان از دانشگاه نافتیس بر این باور است که کره در زمره ی مواد غذایی مضر نباید قرار گیرد بلکه کره از جمله مواد غذایی سالم است. بسیاری دیگر از محققان دنیا بر این باورند که کره عملکرد خنثی ای دارد.

البته باید بدانید که در بین روغن هایی که وجود دارند همچون روغن سویا، روغن کانولا و روغن زیتون، انتخاب کرده به مراتب انتخاب مضرتری می تواند باشد. بنابراین به افراد توصیه می شود تا حتی الامکان از چربیهای غیر اشباع مصرف نمایند. اما انتخاب میزان مناسبی از کره نمی تواند برای سلامت انسان مضر باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید