کمبود ویتامین دی و افزایش حملات آسم

view

در بزرگسالانی که مبتلا به آسم هستند و از کمبود ویتامین دی رنج می‌برند، احتمال ابتلا به حمله‌های آسم بیش‌تر است. در جدیدترین مطالعه‌ی صورت پذیرفته مشخص شد که کمبود ویتامین دی حتی می‌تواند باعث افزایش خطر عملکرد ضعیف مغز گردد.

تحقیقات نشان داده که کودکان با سطح ویتامین دی پایین، دارای عملکرد ضعیف ریه هستند. وجود ویتامین دی در بدن تاثیر به‌سزایی در بهبود سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از آسم دارد.

اگرچه در تحقیقات انجام شده، محققان به تاثیر عوامل دیگری همچون چاقی، استعمال سیگار، هم زمانی با بیماری‌های مزمن دیگر بعنوان فاکتورهای تاثیرگذار  بر آسم پرداختند اما همچنان ویتامین دی جزو فاکتورهای اصلی ابتلا به آسم می‌باشد.

آیا مکمل‌های ویتامین دی می‌توانند در درمان آسم مفید باشد؟

این مسیله که آیا مکمل‌های ویتامین دی در درمان آسم مفیدند جای بحث بسیاری دارد. در یکی از مطالعات به چاپ رسیده در JAMA ذکر شده که مکمل‌های ویتامین دی باعث ارتقای درمان آسم نمی‌شوند.

تحقیقات اخیر نشان داده که ابتلا به آسم حتی در هنگامی که شما می‌دانید چطور می‌توانید آن‌را درمان کنید کاهش نمی‌یابد، اگرچه افزایش سطح ویتامین دی راه‌حلی  است که می‌تواند در جهت ارتقای کیفیت زندگی افراد مبتلا به آسم کمک حال باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید