یک سوم مصرف کنندگان شیشه، دچار روان پریشی می شوند

view

 به گزارش "وب دا "  دکتر"علی فرهودیان "، به خبرنگار پایگاه خبری - اطلاع رسانی روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی، افزود: پسیکوز یا روان پریشی ، سبب می شود که فرد روان پریش در بخش هایی از ذهن خود، علایمی را تجربه کند که در قوانین، به آن " جنون " گفته می شود .

   وی ادامه داد: این موضوع را برای سمپوزیوم این ماه انتخاب کردیم ، چرا که مصرف کنندگان مواد، به دلیل مصرف ، و بندرت در مواردی نیز مشاهده شده که محرومیت از مصرف مواد ، فرد را دچار روان پریشی می کند و از اینها شایع تر، مصرف کنندگان مواد محرک هستند که به دلیل مصرف مواد محرک مانند شیشه، دچارعلایم روان پریشی می شوند .

   وی با اشاره به اینکه، " توهم "، از جمله علایمی است که نشاندهنده وجود روان پریشی می باشد، تاکید کرد: بیماری روان پریشی، هم بلحاظ روانپزشکی و هم به دلیل عواقب آن که شخص و اطرافیان او را دچار مشکلات جدی می کند، از اهمیت بسزایی برخوردار است .

   رییس مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین افزود: از سویی ، انتخاب این موضوع برای دست اندرکاران برگزاری سمپوزیوم علمی که هدف ارتقای سطح علمی متخصصان و درمانگران اعتیاد در کشور را دنبال می کنند، نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است چون که برخی از مسیولان مراکز درمانی و یا درمانگران اعتیاد، روانپزشک نیستند بلکه پزشکان و روانشناسانی هستند که به درمان معتادان مشغولند و آموزش آنان و آشنایی هرچه بیشتر این افراد ، با مباحث مربوط به پسیکوز یا روان پریشی، به شناسایی ، تشخیص و درمان بیماران کمک می کند .

   همایش علمی " اعتیاد و آسیب های روانی " با عنوان " نگاهی دقیق به پسیکوز ناشی از مصرف مواد مخدر، شناسایی و مدیریت به همت مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی به مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در سالن شهید "احمدی روشن" این دانشگاه  برگزار شد .

   این سمپوزیوم ، چهل و سومین سمپوزیوم از مجموعه نشست های علمی یک روزه " اعتیاد و آسیب های روانی " بود که با حضور جمع کثیری از روانشناسان، روانپزشکان، پزشکان، مشاوران، مددکاران و مسیولان مراکز درمان و بازتوانی معتادان برگزار شد .

   هدف از برگزاری این همایش ها که پیرامون موضوعی خاص در حوزه  اعتیاد و در آخرین پنجشنبه هرماه برگزار می شود، ارتقای سطح علمی متخصصان و دست اندرکاران اجرای برنامه اعتیاد و کاهش تقاضا  می باشد .

    سمپوزیوم " نگاهی دقیق به پسیکوز ناشی از مصرف مواد مخدر، شناسایی و مدیریت " ضمن ارایه مباحث  " آسیب شناسی روان پریشی ، بایدها و نبایدها ، درک عمیق تر از پدیده پسیکوز، روان درمانی شناختی رفتاری در پسیکوز و نکات بالینی در درمان پسیکوز " توسط اساتید بنام دانشگاه، پنج امتیاز بازآموزی نیز برای شرکت کنندگان درنظر گرفت

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید