5 راه مقابله با آلرژی فصلی در بهار

view

برای مقابله با آلرژِی فصل بهار به راهکارهای زیر توجه کنید:

حضور خارج از منزل خود را محدود نمایید.

در بهار درختان ریزگردهای بسیار زیادی را در هوا پخش می کنند. با تنفس شما این ذرات به داخل بینی و ریه های شما شده و می تواند وااکنش آلرژیک ایجاد نماید. سعی کنید در روزهای بادی و در صبح های زود از حضور در خارج از منزل خودداری نمایید.  زیرا در این زمان میزان ریزگردها در بیشترین مقدار ممکن خود است.

 وقتی به خارج از منزل می روید از عینک جهت جلوگیری از ریزگردها به چشم خود جلوگیری کنید. ماسکهای فیلتر دار نیز می تواند به سلامت شما کمک کنند.

 پس از بازگشت به منزل حتما استحمام نمایید:

 موهایتان را بشویید و لباسهایتان را عوض نمایید.

از داروهای ضد آلرژی استفاده نمایید.

برخی از داروها می توانند عوارض آلرژی مانند گرفتگی بینی را از بین ببرند. آنتی هیستامین ها که پاسخ بدن را نسبت به آلرژیها مسدود می کنند، کمتر از یک ساعت اثر گذار خواهند بود. اما حتماً پیش از مصرف دارو به روش مصرف آن توجه کنید. برخی از داروهای آنتی هیستامین مانند دیفن هیدرامین، کلرفنیرامین و کلماستین می تواند حالت خواب آلودگی ایجاد نماید.

در آلرژیهای شدیدتر می توانید از اسپری بینی استفاده کنید.

البته اثربخشی اسپری های بینی معمولاً پس از چند روز اتفاق می افتد. بخاطر داشته باشید که اسپری بینی می تواند باعث سوزش، خشکی و خون دماغ شدن شود. بنابراین سعی کنید از کمترین دوز ممکن استفاده نمایید.

پیش از شدید شدن علایم آلرژی اقدام کنید.

سعی کنید پیش از تشدید علایم به پزشک مراجعه نموده و درمان مورد نیاز را دریافت نمایید.

 سعی کنید منزلتان را از مواد آلرژی زا پاکسازی نمایید.

گاهی تغییرات جزیی در منزل و اطراف آن می تواند باعث بهبود تنفس شما و افزایش سلامت شود. به همین منظور سعی کنید در بهار پنجره ها را ببندید و از کولر به جای پنکه استفاده کنید. کفش خود را در بیرون از منزل از پا در آورده و کف زمین را تمیز نمایید.

منبع: .webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید