7ماده ی غذایی کمک کننده به حفظ سلامت چشم ها

view

 مواد غذایی زیر می توانند به حفظ سلامت چشمان انسان کمک نمایند

 

ماهی سالمون

اسیدهای چرب امگا تری که  از آنها به عنوان روغن های ماهی یاد  می شود نقش بسیار مهمی  در حفظ سلامت بدن انسان دارند. مواد مغذی موجود در  گوشت ماهی سالمون می تواند از بروز گلوکوم و خشکی چشم جلوگیری نماید. امگا تری موجود در مواد غذایی دریایی می تواند به ثبات ساختار سلول ها کمک نماید و باث تسهیل  ارتباطات سلول برای سلامت انسان باشند. اسیدهای  چرب موجود در گوشت ماهی هایی چون  سالمون یافت می توانند  خطر بروز دژنراسیون ماکولا در بزرگسالان را کم کنند..

 

اسفناج

اسفناج  از جمله مواد غذایی است که با مصرف آن قدرت دید انسان ارتقا می یابد. اسفناج حاوی مقادیر زیادی از ماده ا ی مغذی به نام لوتیین می باشد که  با مصرف آن می توان از بروز آب مروارید پیشگیری بعمل آورد. اسفناج همچنین حاوی کاروتنوییدهای بتا کاروتن و زیگزانتین است که هر دو ی این مواد برای حفظ سلامت چشم ها سودمند هستند.

چای سبز

در تحقیقات صورت گرفته بر روی مدلهای حیوانی،نتایج نشان داده اند  که استفاده از چای سبز  به کاهش خطر ابتلا به گلوکوم کمک می نماید. خواصدچای سبز فراتر  از یک نوشیدنی است. این ماده ی غذایی سرشار از موادی است که می تواند چشم هایتان را محافظت نماید. چای سبز سرشار  از فلاونویید است که  از شبکیه ی  چشم در برابر تابش اشعه ی  آفتاب محافظت می نماید.

گردو

گردویکی دیگر از  منابع غنی از اسیدهای چرب امگا تری  می باشد.نو امگا تری موجود در گردو  با امگا تری موجود در غذاهای دریایی متفاوت می باشد. امگا تری موجود در گردو در ارتقا سلامت رگ ها نقش  داردو  فشارخون و سطح کلسترول خون بدن انسان را تنظیم می نماید.

 

صدف ها

 

صدف ها سرشار از روی هستند که  یک ماده ی معدنی کمتر شناخته شده است  و کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. صدفها به نسبت سایر مواد غذایی حاوی مقادیر بیشتری از روی هستند. این ماده ی معدنی  به انتقال ویتامین A از کبد به شبکیه در چشم که تولید کننده ی ملانین  است کمک می کند.

 

کدو

 

کدو  منبع مناسبی از لوتیین و زیگزانتین است. کدو همچنین سرشار از ویتامین آ می باشد..

 

زالزالک

 

زالزالک حاوی مقادیر زیادی  زگزانتین است و تاثیر زیادی در حفظ سلامت چشمها  دارد

 

 

 

منبع: /www.webmd.com/eye-health/features/7-foods-for-healthy-eyes

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید