9 علت جدی و قابل بررسی در بروز نفخ کدامند

view

1- سرطان تخمدان: یکی از انواع مرگ آور سرطان، سرطان تخمدان است. احساس نفخ و درد در ناحیه ی لگن از علایم بروز سرطان تخمدان به حساب می آیند. سرطان تخمدان پنجمین سرطان شایع در زنان است و بیش از هر نوع سرطان دیگر در دستگاه تناسلی در زنان بالای 50 سال باعث بروز مرگ در افراد می شود.

2- سرطان رحم: علاوه بر ایجاد نفخ، سرطان رحم می تواند باعث خونریزی غیر عادی در واژن گردد. افزایش ترشحات واژن بصورت رقیق و همراه با خون، درد لگن و بروز درد حین مقارت و یا دفع ادرار از دیگر علایم ابتلای زنان به سرطان رحم می باشد.

3- سرطان روده ی بزرگ: ابتلای فرد به سرطان روده بزرگ نیز اغلب همراه با بروز نفخ شدید است. اگر سرطان در انتهای کولون در رکتوم و یا سیگمویید باشد اغلب همراه با خونریزی و یبوست خواهد بود. سرطان روده دومین سرطانی است که باعث بروز مرگ در افراد غیر سیگاری در ایالات متحده می گردد.

4- سرطان لوزالمعده: ابتلای فرد به سرطان لوزالمعده اغلب همراه با نفخ، زردی در چشم وپوست، از دست دادن وزن، کاهش اشتها و درد در ناحیه ی بالای شکم می باشد.

5- سرطان معده: بروز سرطان معده در اوایل بدون علامت است. اما در مراحل بعد همراه با علایمی همچون نفخ، سوء هاضمه و یک احساس پری در قسمت فوقانی شکم می باشد.

6- بیماری های کبد: بیماری های کبدی اغلب خوش خیم هستند. نفخ و زردی از جمله علایم در بروز عارضه های کبدی می باشد.

7- دیورتیکولیت: دیورتیکولیت اغلب در افراد بالای 50 سال رخ می دهد و همراه با علایمی همچون درد شکم، کاهش حساسیت و نفخ است.

8- بیماری التهابی لگن: این بیماریها اغلب زمانی رخ می دهد که پوشش داخل رحم به بیماریهایی همچون بیماریهای مقاربتی نظیر کامیدیا یا سوزاک آلوده گردد. نفخ همراه با درد، تب و حساسیت در ناحیه ی لگن همراه با ترشحات زیاد واژن از جمله علایم بروز بیماریهای التهابی لگن هستند.

9- بیماری کرون: یکی دیگر از دلایل جدی بروز نفخ در انسان می تواند بیماری کرون می باشد. بیماری کرون بیماری خود ایمنی است که اثرات دستگاه گوارش را مورد تاثیر قرار می دهد. این بیماری معمولاً در روده ی کوچک و یا روده ی بزرگ اتفاق می افتد. کرون می تواند باعث تنگی روده و در نهایت انسداد روده و نفخ شدید گردد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید