آشالازی Achalasia deasease

view

آشالازی نام دارد.

آشالازی مری هم نامیده می شود.

علاِیم آشالازی

درباره آشالازی نام دارد.

آشالازی یک بیماری نادر است که حرکت غذا و مایعات از مری به معده در آن مشکل است. موجب مشکل در عضلات و اعصاب مری و اسفنگتر پایینی مری می شود، یک عضله که به طور نرمال، ریلکس خواهد بود تا اجازهعبور غذا را بدهد. روشن نیست که چه چیزی به اعصاب و ماهیچه ها در اولین دفعه آسیب رسانده است، اما عفونت و یا بیماری های اتوایمیون احتمالا از علل موجود هستند. آشالازی معمولا در افراد با رنج سنی 25 تا 60 سال ظاهر می شود و گاهی اوقات در کودکان دیده می شود. داروها، عکس، آندوسکوپی، و یا عمل جراحی ممکن است به آشالازی کمک کند. در صورت عدم درمان می تواند منجربه ضعف و سوتغذیه شود.

آیا میدانید

آشالازی اخیرا کشف شده است. آقای توماس ویلیس در سال 1672 آن را کشف کرد. آشالازی" به معنی عدم راحتی است. نوعی از نژاد های سگ می توانند آشالازی داشته باشند. در گربه این وضعیت نادر است.

خود مراقبتی در آشالازی نام دارد.

سعی نکنید خودتان آشالازی را درمان کنید. پزشکتتان را ببینید زیرا درمان در مراحل اولیه از بدتر شدن آشالازی جلوگیری می کند.

پزشک چگونه فردی را که آشالازی دارد. را تشخیص میدهد

پزشک از شما در مورد علایم سوال می کند و ممکن است آزمایشاتی همانند عکس با باریوم، اندوسکوپی تا با یک دامنه فیبر نوری به داخل مری نگاه کند، یا مانومتری که ببینند ماهیچه و اسفنگتر پایین مری چطور کار می کند هم درخواست کند.

درمان آشالازی نام دارد.

تزریق بوتاکس به منظور ریلکس کردن اسفنگتر تحتانی مری، داروهای عضله شامل، مسدود کننده های کانال کلسیم و نیترات های طولانی اثر، عمل جراحی ازوفاگومیوتومی به منظور ریلکس کردن عضله تا اسفنگتر پایینی مری را برش دهند و بالون گذاری مری.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

اگر اشکال در بلع دارید و یا سخت می بلعید با پزشکتان تماس بگیرید.

انتظار میرود در آشالازی نام دارد.

آشالازی معمولا در حالت خفیف شروع می شود و پس از آن در طول ماه ها و سال ها بدتر می شود. تعداد زیادی از افراد مبتلا به آشالازی وزنشان کم می شود زیرا آن ها در بلع غذا مشکل دارند. مراقبت های مداوم و طولانی مدت در طول زمان نیاز است تا مطمین شوند غذا و مایعات قادر به عبور از مری است. عوارض آشالازی شامل پنومونی، تورم و زخم مری، و افزایش خطر سرطان مری است.

میزان ابتلا به آشالازی نام دارد.

از هر 100000 نفر در آمریکا حدود یک نفر به آشالازی مبتلا می شوند.

عوامل تشدید کننده آشالازی نام دارد.

عدم درمان موجب تشدید شرایط می شود.

از پزشک خود بپرسید

آیا آشالازی موجب علایمم شده است؟
درمان درست برای من چیست؟
عوارض احتمالی درمان چیست؟
چه مدت طول می کشد تا بهتر شوم؟
آیا قادر خواهم بود رژیم غذایی منظم داشته باشم؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید