آیا انتخاب نوع قهوه ای برخی از مواد غذایی سلامت تر از نوع سفیدشان است؟

view

آیا مصرف مواد غذایی قهوه ای رنگ مفیدتر است؟

شکر قهوه ای و سفید تفاوت ندارند

در مورد شکر اینگونه نیست. و شکر قهوه ای و شکر سفید تفاوت عمده ای با هم ندارند. گونه ی خام شکر توربیناد نام دارد و از نظر اندازه ی دانه با شکر سفید متفاوت است. در شکر خام نوعی شیره وجود دارد که باعث رنگ قهوه ای آن می شود.

برنج قهوه ای یا سفید

 بله در مورد برنج باید گفت که نوع قهوه ای آن سالم تر و مغذی تر از نوع سفید آن است. برخلاف شکر که گونه ی سفید و قهوه ای آن با هم متفاوت نیستند، تفاوت رنگ در برنج از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. برنج قهوه ای حاوی مواد مغذی بیشتری از برنج سفید است. برنج سفید خاصیت کمتری دارد. اما برنج قهوه ای از مقادیر زیادی سبوس برخوردار است. همچنین میزان فیبر برنج قهوه ای بسیار ییشتر از برنج سفید است. میزان املاح و ویتامین های برنج قهوه ای بسیار بیشتر از برنج سفید می باشد.

تخم مرغ با پوست سفید یا قهوه ای

در مورد تخم مرغ نیز باید گفت که تفاوتی در کیفیت رنگ های تخم مرغ وجود ندارد. تفاوت رنگ پوست تخم مرغ به دلیل تفاوت نژاد مرغ است و هیچ تاثیری در کیفیت خود تخم مرغ ندارد. در واقع کیفیت آنچه که در درون تخم مرغ وجود دارد هیچ ارتباطی با رنگ پوست تخم مرغ ندارد. در واقع کیفیت تخم مرغ به تغذیه ی مرغ ها بستگی دارد. هر چه مواد غذایی که مرغداری ها برای مرغ ها تهیه می کنند مقوی تر باشد، تخم مرغ این مرغها از مقادیر بیشتری ویتامین و امگا تری برخوردار هستند.

 مصرف کدام نوع نان مفید است؟

در مورد نان نیز الزاماً نان قهوه ای مغذی تر از نان سفید نمی باشد. برخی از کارخانه های تولید نان در درون ترکیب نان از کارامل استفاده می کنند تا نانهایشان به رنگ قهوه ای باشد. اگرچه سبوس می تواند باعث قهوه ای شدن نان شود .

منبع: http://www.everydayhealth.com/is brown really better

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید