آیا اینترنت موجب استرس می شود؟

view

افراد استفاده کننده از لپ تاپ و گوشی های موبایل هوشمند، دچار قوز شانه یعنی  از دست رفتن حالت مقعری سینه شده و  این مسیله منجر به ایجاد مشکلاتی در نفس کشیدن عمیق می گردند.

چرا ما نمی توانیم تمرکز کنیم؟

بررسی های اخیر نشان داده است که حضور در محیط های آنلاین منجر به کاهش توجه ما می شود. برای مثال، وقتی یک فرد متنی اینترنتی را مطالعه می کند، میزان مشخصی از قدرت ادارک مغز، محرک های بصری ایجاد شده از طریق لینک ها را نادیده می گیرد و تصمیم می گیرد که آیا برروی آنها کلیک کند یا نه. این باعث کاهش قدرت ادراک مغز برای تفسیر و به یاد آوردن مطلب می شود.

عدم استحراحت کردن بعد از خستگی

سطوح بالاتر استرس، مانند چیزی که ما در میان افراد چند کاره مشاهده کردیم، منجر به سخت تر شدن خوابیدن می شود. همچنین مدت زمان تماشای صفحه نمایش مستقیما در ایجاد بی خوابی مشارکت دارد که خود از هر 10 نفر آمریکایی، 4فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. نور آبی که کامپیوترها منتشر می کنند در تولید ملاتونین، هورمونی که به بدن در هنگام تاریکی دستور خوابیدن را می دهد، مداخله می نماید.

نداشتن خواب کافی مانند تجربه استرس بیش از حد است و خطر هرچیزی از سرماخوردگی تا پیشرفت چاقی، دیابت نوع 2، فشار خون بالا و بیماری قلبی را افزایش می دهد.

خواب اندک و استرس می تواند یک چرخه معیوب را شکل دهد، مداخله استرس در خوابیدن و کمبود خواب منجر به مدیریت سخت تر استرس می شود. کمبود خواب قطعا منجر به کاهش تمرکز و توانایی یادگیری می شود.


منبع: healthline.com

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید