آیا لوازم آرایشی هایپوآلرژیک واقعاً بهترند

view

آیا لوازم آرایشی هایپوآلرژیک واقعاً بهتر هستند؟

 

وقتی برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی به فروشگاه می روید شاید با برچسب هایپوآلرژی روی بعضی از محصولات وجود دارد توجه شما را به خود جلب کرده باشد.

برچسب هایپوآلرژی در اثر مصرف یک محصول آرایشی و بهداشتی بسیار کمتر از سایر محصولات است. این محصولات همچنین ضرر کمتری برای پوست انسان خواهند داشت. اما جالب است بدانید که الزاماً هر ماده ی آرایشی و بهداشتی که دارای این برچسب است باعث کاهش واکنش های آلرژیک در انسان نمی شود.

در دهه های گذشته، ترکیبات مضر در مواد آرایشی بهداشتی در برخی از محصولات استفاده می شد اما در محصولاتی که در سالهای اخیر تولید می شوند دیگر خبری از این ترکیبات مضر نیست.

 

آیا لوازم آرایشی هایپوآلرژیک واقعاً بهترند

 

استفاده از برچسبهائی این چنینی بر روی محصولات صرفاً می تواند به منظور جذب مشتری باشد و بنابراین تضمین کردن یک محصول آرایشی بهداشتی از نظر عدم ایجاد واکنش های آلرژیک مناسب نیست.

انجمن غذا و داروی امریکا، درج شدن ترکیبات مواد آرایشی و بهداشتی را بر روی جعبه الزامی نموده است تا افراد با مطالعه ی آن از ترکیباتی که در ساخت آن محصول بکار رفته اند مطلع شده و در صورتیکه نسبت به ترکیبات خاصی سابقه بروز آلرژی دارند از مصرف آن محصول اجتناب نمایند.

 

آیا لوازم آرایشی هایپوآلرژیک واقعاً بهترند

 

بیشتر بخوانید: 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید