آیا مصرف بیش از حد میوه، بیماری زاست؟

view

اگر چه مصرف میوه ها در ارتقای سلامت افراد جامعه موثرند، اما در برخی از تحقیقات نتایج نشان داده اند که رژیم های غذایی سرشار از فروکتوز(قند موجود در میوه)، یکی از دلایل اصلی ابتلای افراد به بیماریهای مزمن همچون مقاومت انسولین، دیابت نوع 2 و چاقی هستند.

 در سبزیجات و میوه ها، فروکتوز همراه با فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم ها وجود دارد که تمام این مواد در تعدیل اثرات منفی متابولیک موثرند.

 اگر شما فرد سالمی هستید، مصرف مقادیر مشخص از تمام میوه ها می تواند برایتان مناسب باشد و برای ارتقاء سلامت بدنتان مفید واقع گردد، اما اگر شما از عارضه های قلبی، چاقی و سرطان رنج می برید، حتماً در میزان مصرف میوه ها دقت نمایید و میزان دریافتی فروکتوز خود را تا مقدار 15 گرم در روز کاهش دهید.

اگر دچار مقاومت انسولین نیستید این میزان را تا 25 گرم در روز نیز می توانید افزایش دهید.

آیا مصرف میوه در بیماران مبتلا به دیابت محدودیت دارد؟

مصرف میوه ها می توانند باعث افزایش قند خون شوند و بسیاری از محققان بر این باورند که این امر می تواند باعث افزایش پروتیین گلیکوسیلاژن در شما گردد. توصیه ی متخصصان آن است که میوه ها را پس از فعالیتهای بدنی مصرف نمایید تا قند میوه در شما بعنوان یک سوخت مورد استفاده قرار گیرد و باعث افزایش قند خون شما نگردد.

مصرف میوه در ورزشکاران

 اگر ورزشکار هستید نیز نگران مصرف میوه ها و افزایش قند بدنتان نشوید زیرا گلوکز دریافتی شما در فرایند انجام حرکات ورزشی می سوزد و بعنوان چربی در شما ذخیره نمی گردد.

منبع: mercola.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید