آیا مصرف مولتی ویتامین برای بدن ضروری است

view

اگر چه بهترین منبع دریافت ویتامین های مورد نیاز بدن، مصرف مواد غذایی ارگانیک و تازه است اما گاهی برای جبران میزان نامناسب ویتامین های دریافتی از مواد غذایی ارگانیک، می توان از مولتی ویتامینها استفاده نمود.

بدن انسان به منظور داشتن عملکرد مناسب به ویتامینها و مواد معدنی نیاز دارد. علاوه بر مصرف مواد غذایی طبیعی، برخی از افراد به منظور دریافت مقادیر کافی از ویتامینهای مورد نیاز بدن انسان از مولتی ویتامین استفاده می نمایند.

 بدن به چه مقدار از ویتامین ها نیاز دارد؟ 

بدن انسان در سنین مختلف به مقادیر مختلفی از ویتامین نیازمند است؛ برای مثال یک زن باردار به نسبت سایر افراد به مقادیر متفاوتی از ویتامینها و اسید فولیک احتیاج دارد. 
در سه ماهه ی اول بارداری به منظور ارتقاء تغذیه ی جنین به زن باردار مولتی ویتامین تجویز می گردد. و یا در سنین بالا به منظور جلوگیری از بروز پوکی استخوان و شکستگی به افراد مصرف مکمل های کلسیم تجویز می گردد. 

چه زمانی از شبانه روز برای مصرف مولتی ویتامین مناسب تر است؟ 

اینکه در چه زمانی از طول شبانه روز مولتی ویتامین مصرف شود آنقدر اهمیت ندارد. مصرف مکمل های ویتامین می تواند به ارتقاء عملکرد بدن کمک نماید و از بروز بیماریها اجتناب کند. 

از چه مکمل هایی خریداری نماییم؟ 

هنگام خریدن مکمل ها بهتر است برچسب روی بسته را به خوبی بخوانید. نسبت به تاریخ آن دقت نمایید تا از محصولاتی که تاریخ انقضای آن چند ماه باقی مانده مصرف نماویی. حتماً در باره ی میزان مصرف مکمل ها و مولتی ویتامین با پزشک خود مشورت نمایید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید