آیا من در معرض خطر سکته ی مغزی هستم

view

احتمال بروز سکته ی مغزی به عوامل مختلفی بستگی دارد. ژنتیک و عوامل محیطی و عادات شخص از جمله عوامل تاثیر گذار در میزان خطر ابتلا به سکته ی مغزی می باشد. در بیشتر موارد عادات شخصی فرد می تواند باعث بروز سکته ی مغز می گردد. سیگار کشیدن از جمله عاداتی است که تاثیر بسیاری در افزایش احتمال بروز سکته ی مغزی دارد.

سکته ی مغزی زمانی رخ می دهد که اکسیژن کافی در اثر انسداد در جریان خون به مغز نرسد. در برخی موارد سکته ی مغزی می تواند کشنده باشد. اما در تمام موارد سکته ی مغزی به مرگ نمی انجامد. بهتر است عواملی را که منجر به سکته مغزی در شما می شوند را تا جاییکه برایتان ممکن  است تغییر دهید.

البته عواملی همچون ژنتیک، جنسیت و نژاد از جمله عوامل دخیل در بروز سکته ی مغزی هستند که انسان نمی تواند در آن ها نقشی داشته باشد و یا نمی تواند آنها را تغییر دهد. اما در این میان عواملی همچون سیگار کشیدن، پرفشاری خون، کم تحرکی، داشتن اضافه وزن، مصرف بیش  از حد الکل و مواد مخدر از جمله ی عواملی هستند که شما می توانید در آنها تغییر ایجاد نمایید و اعمال تغییرات در این عوامل می تواند به کاهش خطر بروز سکته ی مغزی در شما کمک نماید.

نکات زیر می تواند از بروز سکته ی مغزی در شما جلوگیری نماید:

1- سعی کنید سطح کلسترول خونتان را کنترل نمایید.

2- حتماً از قرار گرفتن در دود سیگار اجتناب نمایید و اگر خود سیگاری هستید، سیگار کشیدن را ترک نمایید.

3- تحرکتان را افزایش دهید.

4- یک رژیم غذایی مناسب و کم نمک را دنبال نمایید.

5- فشار خون خود را بطور منظم اندازه گیری نمایید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید