اجتناب از بروز دیابت در محل کار

view
در پژوهشی که اخیراً به انجام رسید نشان داده شد که کارمندانی که در یک برنامه ی مداخلات پیشگیرانه دیابت در محل کار شرکت نمودند، دچار کاهش وزن و کاهش میزان قند خون ناشتا گردیدند.

در امریکا حدود یک سوم افراد کارمند دارای سطح قند خون بالاتر از سطح نرمال هستند که این امر می تواند احتمال ابتلای این افراد به دیابت نوع 2 و عارضه های قلبی عروقی را افزایش دهد.

 نیمی از کارمندان شرکت کننده در این مطالعه در مداخلات پیشگیرانه ی 16  هفته ای شرکت نمودند.

این افراد سعی کردند با مصرف کمتر کالری و چربی و افزایش فعالیتهای جسمانی منظم وزن خود را کم کنند. نیمی دیگر از کارمندان شرکت کننده در مطالعه ی حاضر تنها با  گرفتن راهکارهایی تغذیه ای سعی در کاهش وزن خود داشتند.

 گروه اول توانستند 5/5 درصد از وزن خود را کم کنند. اما گروه دوم تنها نیم درصد از وزن بدنشان را توانستند کاهش دهند.

میزان قند خون ناشتا نیز در گروه اول دو برابر گروه دوم کاهش داشته است.

 نتایج مطالعه ی صورت پذیرفته حاکی از آنست که انجام مداخلات پیشگیرانه در محل کار افراد تاثیر بسزایی در بهبود روشهای زندگی افراد دارد و احتمال ابتلای افراد به بیماریهایی همچون دیابت و عارضه های قلبی را کاهش می دهد.

دکتر کارلا میلر متخصص تغذیه از دانشگاه اوهایو اظهار داشت که شرکت افراد در برنامه های پیشگیرانه و نظارت بیشتر بر شیوه ی تغذیه و فعالیتهای جسمانی افراد باعث کاهش وزن افراد می گردد که این کاهش وزن، تاثیر بسزایی در کاهش خطر ابتلای افراد شاغل به دیابت نوع دوم دارد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید