از سرگیری رابطه جنسی بعد از زایمان

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

رابطه جنسی بعد از بارداری ممکن است بعد از زایمان آخرین چیز در ذهن شما باشد.

رابطه جنسی بعد از زایمان به مرور زمان شروع می شود. اما ، در ابتدا ، درد و آزردگی در واژن ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد.

بعد از تولد کودک ، از چه زمانی می توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

اگرچه دوره انتظار دقیقی وجود ندارد، اما بسیاری از پزشکان توصیه می کنند بدون در نظر گرفتن روش زایمان ، چهار تا شش هفته پس از زایمان رابطه جنسی خود را شروع کنید. از انجایی که خطر ابتلا به عوارض بعد از زایمان در طی دو هفته اول بعد از زایمان در بیشترین حد است، اما انتظار باعث می شود تا بدن شما نیز بهبود یابد. شما ممکن است علاوه بر ترشحات پس از زایمان، خستگی ، خشکی واژن ، درد و میل جنسی کاهش یافته را تجربه کنید. اگر پارگی در ناحیه واژن دارید که نیاز به ترمیم بخیه دارد، ممکن است نیاز به صبر بیشتر باشد.

آیا واژن حین زایمان آسیب دیده است؟

تغییرات هورمونی ممکن است واژن شما را خشک و ضعیف کند، به خصوص اگر شیرده هستید. اگر هنوز واژن و برش زایمان ترمیم نشده باشد در طول رابطه جنسی احساس درد خواهید کرد.

برای رفع ناراحتی در طول رابطه جنسی:

  • به دنبال تسکین درد باشید. از قبل اقدامات تسکین دهنده درد مانند خالی کردن مثانه، حمام گرم یا یک مسکن را مدنظر قرار دهید. اگر احساس سوختگی داشتید، یخ را در یک حوله کوچک بر روی ناحیه بگذارید.
  • از روان کننده ی لوبریکانت استفاده کنید. در صورت تجربه خشکی واژن می تواند کمک کننده باشد.
  • روشهای دیگر را امتحان کنید. در مورد گزینه های دیگر مانند ماساژ و رابطه جنسی دهانی صحبت کنید.
  • زمان ​​گذاشتن. زمانی که خیلی خسته یا مضطرب هستید ، رابطه جنسی را کنار بگذارید.

اگر رابطه جنسی همچنان دردناک است ، در مورد گزینه های درمانی ممکن با پزشک معالج خود مشورت کنید.

اگر علاقه مند به رابطه جنسی نباشم چه می شود؟

حفظ صمیمیت مهم تر از رابطه جنسی وجود دارد ، به خصوص وقتی که با کودک جدید زندگی می کنید. اگر تمایل جنسی ندارید یا می ترسید که با رابطه جنسی صدمه ببینید ، با همسر خود صحبت کنید. تا زمانی که آماده رابطه جنسی شدید، صمیمیت را به روش های دیگر حفظ کنید. در کنار هم وقت بگذارید. به دنبال راه های دیگری برای ابراز محبت باشید.

همسر باید نسبت به علائم و نشانه های افسردگی پس از زایمان مانند نوسانات شدید روحی ، از دست دادن اشتها ، خستگی زیاد و عدم شادی در زندگی هوشیار باشد. اگر فکر می کنید ممکن است دچار افسردگی پس از زایمان شوید ، با پزشک خود تماس بگیرید. درمان سریع باعث بهبودی می شود.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید