از شوینده های مخصوص برای کودکان استفاده کنید

view

 

در طراحی فرمولاسیون شوینده های کودک حتما باید ملاحضات خاصی را به کار بست و از مواد اولیه ای استفاده نمود که اختصاصاً برای این دوره از زندگی طراحی شده است .

 

به گزارش "وبدا "دکتر مصطفی اسماعیلی با بیان این مطلب اظهار داشت:  هر چند پوست نوزاد دارای ترکیبات ساختمانی مشابه بزرگسالان است  اما  تفاوتهای مهمی بین آنها وجود دارد که مهم ترین تفاوت  آناتومیک میان پوست نوزاد و بزرگسال، نسبت بالای سطح تماس پوست به وزن است که این سطح تماس در نوزادان نازکتر و کم استحکام نیز می باشد .

 

وی  همچنین عدم تکامل سد دفاعی پوست،  فعالیت کمتر غدد عرق ریز و بالاتر بودن اسیدیته  نسبت به بزرگسالان را  از جمله دیگر تفاوتها برشمرد که امکان آسیب رسانی به پوست را  به دلیل استفاده از هرگونه شوینده ای محتمل می کند .

 

دکتر اسماعیلی اضافه کرد: چشم کودک از ترکیب اشکی متفاوت تری برخوردار بوده و نسبت به بزرگسالان برای سرخی وسوزش مستعدتر است و اگر شامپوی نامناسبی برای کودک استفاده گرددمطمیناً می تواند موجب بروز مشکلاتی شود .

 

معاون آرایشی ، بهداشتی سازمان غذا و دارو  با اشاره به اینکه اکثر فرمولاتورها سعی شان بر این است تا فرمول هایی را طراحی نمایند که موجب اشک ریزی و  سوزش چشم نگردد ،تصریح کرد: به همین منظور تولیدکنندگان در محصولات خود  از  موادی به نام سورفکتانت ها استفاده می نمایند تا ملایم بوده و اشک سوزش ایجاد نماید .

 

 دکتر اسماعیلی در توضیح بیشتر  برای معرفی سورفکتانت گفت: این ماده، در صورت استفاده  حتی به مقدار بسیار ناچیز موجب کاهش  کشش سطحی آب به میزانی قابل توجه می شود و اصولا به همین دلیل نقش مهمی در بسیاری از کاربردهای عملی و محصولاتی مثل  شوینده ها، انعقاد سازها (مثل: خون)، امولسیون کننده ها (مثل: کرم)، جوهرسازی، کف سازی (مثل: شامپو) ،دیسپرسنتها (جداکننده ها) ،پلیمر( مثل: لاستیک ماشین) و... بازی می کنند .

 

  وی در پایان  با توصیه به اینکه والدین برای استحمام کودک  از شوینده های های ویژه کودکان استفاده نمایند؛خاطر نشان کرد:مواد فوق بسیار ملایم، سازگار با پوست و چشم بوده و ضمن ایجاد نرمی و لطافت بر روی پوست دارای قدرت پاک کنندگی مناسبی نیز می باشند. این ماده بسیار ملایم بوده و نرمی و رطوبت بجا گذاشته و حساسیت زایی نیز ندارد ضمن اینکه دارای حالت دهندگی مناسب می باشند از قابل بازگشت به طبیعت نیز برخوردارند .


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید