استرس چیست و چه اثراتی خواهد داشت؟

view

وقتی که شما احساس خطر می کنید یک واکنش شیمیایی در بدنتان اتفاق می افتد که به شما اجازه می دهد از بروز جراحت پیشگیری به عمل آورید.

علایم استرس در بدن

 استرس می تواند جنبه های مختلف زندگی اعم از سلامت روحی، رفتاری، تفکر و جسمانی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در هنگام استرس همه اعضای بدن درگیر خواهند بود. البته چون افراد مختلف به گونه های متفاوتی استرس را در خود مدیریت می کنند. علایم آن می تواند در افراد متفاوت باشد.

 در حین پاسخ به استرس ضربان قلب شما افزایش یافته

تنفس سریعتر شده

 ماهیچه ها منقبض می شود

 فشار خون افزایش می یابد

 بدن آماده ی عکس العمل می شود.

 بروز استرس در افراد مختلف متفاوت است بطوریکه ممکن است بروز استرس در یک فرد با مشکل کوچکی ایجاد شود و در فردی دیگر حتی با وجود مشکلات عدیده تر، بروز نیابد. برخی از افراد می توانند به مدیریت استرس بپردازند.

 آیا هر سطحی از استرس مضر است؟

 خیر. مقادیر کم استرس به عنوان عاملی در جهت پایان رساندن صحیح فعالیت خود و یا جلوگیری از تحمیل آسیبها در شما می تواند کمک کننده باشد. برای مثال استرس، زدن روی ترمز برای جلوگیری از تصادف با ماشین جلویی است. این میزان استرس میزان مناسبی از استرس برای فرد در جهت جلوگیری از بروز حادثه خواهد بود. بدن انسان می تواند چنین سطحی از استرس را تحمل نماید. اما مواجهه ی طولانی مدت و مزمن استرس عوارض شدیدی می تواند در پی داشته باشد.


منبع: webmd.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید