افزایش وزن پس از ترک سیگار

view

سیگار کشیدن به شدت برای سلامت انسان مضر است.

احتمال ابتلا به انواع سرطان و عارضه های قلبی با هر بار روشن کردن سیگار افزایش می یابد.

اما همیشه یکی از بهانه های افراد سیگاری برای ترک سیگار، افزایش وزن و جلو آمدن شکم پس از ترک سیگار است. در بسیاری از افراد اگر چه با ترک سیگار احتمال بروز بسیاری از بیماریها کاهش می یابد، اما چاقی و چاقی شکمی ناشی از ترک سیگار که در برخی از افراد سیگاری پس از ترک سیگار ایجاد می شود، می تواند باعث بروز بیماریهای دیگری در فرد گردد.

آیا افزایش وزن پس از ترک سیگار اجتناب ناپذیر است؟

افزایش وزن پس از ترک سیگار در بسیاری از افراد سیگاری شایع است. علی الخصوص در چند ماه ابتدایی پس از ترک سیگار. سیگار کشیدن باعث سرکوب نمودن اشتهای انسان می شود و می تواند سرعت متابولیسم را در بدن انسان افزایش دهد، هر دوی این عوامل تاثیر بسزایی در کنترل وزن انسان دارند.

در برخی از مطالعات صورت گرفته در زمینه ی سیگار کشیدن را ترک می نماید، اشتهای فرد به حالت عادی برمی گردد و سرعت متابولیسم در فرد کند می شود، در نتیجه فرد تمایل بیشتری به خوردن دارد.

سیگار کشیدن مضرتر از افزایش چند کیلو است.

اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که بهانه شان برای عدم ترک سیگار، افزایش وزن ناشی از آن است، سخت در اشتباهید. خطراتی را که سیگار کشیدن برای سلامت شما به همراه دارد به مراتب بیشتر از افزایش چند کیلو به وزنتان می باشد. به خاطر داشته باشید که پس از ترک سیگار تغییرات بسیاری در ظاهرتان ایجاد می گردد.

kداشتن دندانهایی سفیدتر، تنفس خوش بوتر و پوست سالم تر از جمله فواید ترک سیگار هستند.دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید