اقداماتی برای مبارزه با چاقی

view

 چاقی از جمله دلایل بروز بیماریهاست.

 

راهکارهایی می تواند به مبارزه با چاقی کمک نماید

 

1- انجام فعالیتهای جسمانی و مبارزه با چاقی:

انجام ورزش و فعالیتهای جسمانی می تواند باعث کاهش میزان چربی های بدن و چربی شکمی در انسان گردد. بهتر است حداقل پنج روز در هفته و هر روز به مدت سی دقیقه ورزش با شدت متوسط انجام دهید. طوری ورزش کنید که میزان ضربان قلب و تنفس شما افزایش چشمگیری یابد. استفاده از دوچرخه های ثابت نیز در صورتیکه میزان چربیهای بدنی شما خیلی زیاد نباشد می تواند کمک کننده باشد. حتی می توانید بجای 5 روز، چهار روز به ورزش بپردازید اما در این چهار روز باید حداقل 20 دقیقه ورزش با شدت شدیدتر انجام دهید. ورزش هایی با شدت شدیدتر همچون دویدن می تواند از تجمع چربیها بروز چاقی در انسان جلوگیری نماید.

 

بیشتر بخوانید: چکار کنیم تا کودکمان دچار چاقی دوران کودکی نشود؟

 

 

2- رژیم غذایی مناسب و مبارزه با چاقی:

مطمیناً با خوردن مقادیر زیاد غذا شما نمی توانید چربیهای بدن خود را کاهش دهید اما با دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب شما می توانید میزان چربیهای بدن خود را کاهش دهید. بهتر است از مواد غذایی حاوی فیبر زیاد مصرف کنید. مصرف میوه ها و سبزیجاتی همچون سیب، کیوی، کلم بروکلی، کدو و لوبیا سبز می تواند به کاهش چربیهای بدن کمک نماید. همچنین بهتر است از نان های سبوس دارد به جای نان های سفید استفاده نمایید.

 

بیشتر بخوانید: ارتباط چاقی مادر باردار و ناباروری دختر

 

3- استرس ها و مبارزه با چاقی :

همه ی انسانها تا حدودی در زندگی خود دچار تنش ها و استرس ها هستند. اما مهمتر از همه چیز چگونگی مواجهه با استرس هاست. با قرار گرفتن فرد در موقعیت های استرس زا بدن واکنش نشان می دهد و هورمون کورتیزول ترشح می کند که این هورمون یکی از عوامل افزایش چربیهای بدن است. انجام ورزش می تواند باعث کاهش استرس شما گردد.

 

بیشتر بخوانید:

علل مهم چاقی و درمان طبی و جراحی آن

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید